Foto: Publicitātes foto

Piektdien, 20. martā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) Neatliekamās palīdzības uzņemšanas klīnikā notika mācības, kuru mērķis bija pārbaudīt mediķu iemaņas rīcībai, uzņemot pacientu ar aizdomām par vīrusinfekciju. Tika izspēlēta situācija, ka uzņemšanas klīnikā ierodas pacients, kuram pēc apskates konstatē simptomus, kas atbilst "Covid-19" pazīmēm, portāls "Delfi" uzzināja slimnīcā.

Pēc scenārija pacienta stāvoklis strauji pasliktinājās. Mediķu komanda operatīvi novērtēja situāciju un lieliski tika galā ar savu uzdevumu, sniedzot pacientam nepieciešamo palīdzību un izolējot no pārējo pacientu plūsmas.

"Pastāv iespējamība, ka, izplatoties "Covid-19", mēs saskarsimies ar situāciju, kad pacienti paši ierodas uzņemšanas klīnikā. Mācības ir labākais veids, lai sagatavotos šādām situācijām. Medicīnas personāls tajās iegūst neatsveramu pieredzi un noslīpē profesionālās iemaņas darbam reālajā dzīvē. Simulāciju izspēle ļauj arī pamanīt kādas nepilnības, kas būtu jāuzlabo, kam jāpievērš uzmanība, lai reālajā gadījumā nekas nekavētu palīdzības sniegšanu", norāda RAKUS valdes loceklis un Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs.

Mācību norisi vēroja arī RAKUS valdes priekšsēdētājs Imants Paeglītis, valdes loceklis Kaspars Plūme un Ārstniecības direktors Haralds Plaudis.

"Jau pašlaik mēs esam veikuši uzlabojumus Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikā. Pacienti, kuri uzņemšanā ierodas paši, vairs nedrūzmējas uzgaidāmajā telpā, bet gan tiek ielaisti tikai pēc pirmās apskates, lai novērstu risku, ka pacients ar "Covid-19" nonāk saskarē ar citiem pacientiem", skaidro Višņakovs.

Mācību procesu vadīja Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas izglītības tehnoloģiju centra vecākais simulāciju instruktors docents Reinis Balmaks, kurš pēc mācību noslēguma sniedza novērtējumu un ārstu komandas darba analīzi.

Vienlaikus RAKUS ārsti atgādina: "Ja jums ir augšējo elpceļu saslimšanas simptomi, jūs nedrīkstat iet ārā no mājām un apdraudēt citus! Lūdzu, sazinieties ar savu ģimenes ārstu un/vai, ja pašsajūta strauji pasliktinās un pastāv dzīvības apdraudējums, zvaniet – 8303 (vai arī – 113). Jums noteikti palīdzēs!"

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!