Foto: LETA

Daudziem uzņēmumiem pārejot uz darbu attālināti ārkārtējās situācijas laikā, ir ievērojami augusi Latvijas interneta tīkla noslodze. Taču lielākais pārbaudījums ir gaidāms nākamajā nedēļā, kad pēc brīvlaika attālinātās mācības sāksies skolās, atzina Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijas (LIKTA) prezidente Signe Bāliņa.

"Visi ar bažām gaida to brīdi, kad pieslēgsies skolas, jo tie būs milzīgi datu plūsmas apjomi. Vairākās valstīs tieši šis brīdis ir radījis problēmas ar interneta nodrošināšanu. Jācer, ka mēs Latvijā mācīsimies no šīs pieredzes," sacīja Bāliņa, atgādinot, ka attālināta izglītības apguve jānodrošina aptuveni 200 000 skolēnu.

Viņa atzina, ka Latvijas datu apraides tīklu būtiski paplašināt pašlaik nav iespējams.

"Tomēr jāuzsver, ka Latvijā gan fiksētā, gan mobilā interneta tīkla pārklājums ir labs. No šī viedokļa Latvijai problēmu nav. Jā, kādā brīdī var sākt bremzēties datu plūsmas ātrums, bet globālu problēmu nav," uzsvēra Bāliņa.

Viņa stāstīja, ka pirmajā nedēļā, kas aizvadīta pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, ir pieaudzis gan zvanu skaits, gan interneta patēriņš. Tāpat būtiski palielinājies pircēju skaits jauniem interneta pieslēgumiem un iekārtām attālinātam darbam un mācībām.

"Arī globālās IT kompānijas dara visu, lai varētu nodrošināt komunikācijas platformu darbības nepārtrauktību un ātrdarbību. Jo šāda situācijā pasaulē ir pirmo reizi – aizvien pieaug to lietotāju skaits, kuri pieslēdzās dažādām tiešsaistes platformām, lai nodrošinātu darbu un mācības attālināti," sacīja LIKTA vadītāja.

Jau vēstīts, ka arī Satiksmes ministrija aicina pārskatīt savus interneta lietošanas paradumus, lai ārkārtējās situācijas laikā, kad liela daļa sabiedrības strādā vai mācās attālināti, neveidotos tīkla pārslodze.

Kā ziņots, līdz 14. aprīlim Latvijā saistībā ar "Covid-19" vīrusa izplatību izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojumu. Tai skaitā ir atceltas klātienes mācības vispārizglītojošajās skolās, profesionālās izglītības iestādēs un augstskolās. Laikā no 23. marta līdz 14. aprīlim mācības notiks attālināti.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!