Fоtо: DELFI

Lai plašsaziņas līdzekļi varētu turpināt operatīvas un kvalitatīvas informācijas nodrošināšanu sabiedrībai Covid-19 radītās ārkārtējās situācijas laikā, Ministru kabinets otrdien, 7. aprīlī apstiprinājis Kultūras ministrijas (KM), Mediju politikas konsultatīvās padomes un Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izstrādātos mediju atbalsta pasākumus, to īstenošanai piešķirot nedaudz vairāk nekā divus miljonus eiro no valsts budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, portāls "Delfi" uzzināja Kultūras ministrijā.

"Ārkārtējās situācijas laikā mediju darbs ir nozīmīgs gan no sabiedrības drošības, gan no informācijas daudzveidības aspektiem. Krīze ir nopietni skārusi visu mediju nozari, tāpēc atbalsts medijiem tieši šobrīd var kļūt izšķirošs. Jau esam raduši risinājumus komercmediju atbalstam, savukārt, mēnesi pēc ārkārtējās situācijas beigām NEPLP būs jāsniedz valdībā ziņojums par ietekmi, kādu krīze būs atstājusi uz sabiedriskajiem medijiem. Atbalsts paredzēts visās komerciālo mediju grupās strādājošajiem plašsaziņas līdzekļiem," uzsver kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA).

Puntulis preses konferencē pēc valdības sēdes pateicās medijiem par darbu krīzes situācijā, norādot, ka arī, pateicoties mediju darbam, mūsu valsts Covid-19 izplatības ziņā atrodas salīdzinoši ar citām valstīm labās pozīcijās.

Atbildot uz žurnālistu jautājumu par atbalsta sadales kritērijiem, ministrs teica, ka "konkurēt noteikti vajadzēs, jo šis ir pietiekami liels finansējums, lai valsts to varētu sadalīt tāpat un tikai ar vienu noteikumu, ka valstī ir krīze un nepieciešama palīdzība". Puntulis paskaidroja, ka finansējumu iegūs tie, kuri piedāvās labāku risinājumu, tomēr patlaban ir pārargri par to runāt, jo vēl tiks izstrādāts konkursa nolikums, kas tiks apstiprināts Sabiedrības integrācijas fonda padomē, un tad uz nolikuma pamata tiks izsludināts konkurss.

Konkursu kārtībā uz finansējumu varēs pieteikties televīzijas un radio kanāli, drukātie mediji, kuru izdevējs nav pašvaldība, un interneta ziņu portāli, skaidro ministrs.

"Būtiski, ka valdība vienojas atbalstīt abonētās preses izdevumu piegādes izmaksas, un ikviens avīzes vai laikraksta abonents ārkārtējās situācijas laikā varēs saņemt kvalitatīvu un uzticamu informāciju savā pasta kastītē," norāda Puntulis.

KM paskaidro, ka, lai nodrošinātu kvalitatīva vietējā nacionālās un reģionālās nozīmes satura radīšanu, stiprinot Latvijas informatīvo telpu, paredzēts atbalsts komerciālo mediju – komerciālajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem, drukātajiem medijiem un komerciālajiem interneta ziņu portāliem – darbības nepārtrauktībai un kapacitātes stiprināšanai 2 040 928 eiro apmērā.

No šī finansējuma 1 040 928 eiro piešķirts KM Mediju atbalsta fonda pasākumu īstenošanai, lai nodrošinātu sabiedrībai iespēju saņemt informāciju un viedokļus Covid-19 krīzes pārvarēšanā un valsts informatīvās telpas drošības nodrošināšanā drukātajā presē un komerciālajos interneta ziņu portālos, sniegtu atbalstu abonēto preses izdevumu piegādes izmaksām, kuru veic valsts akciju sabiedrība "Latvijas Pasts", un elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu apraides izmaksām.

Tajā skaitā – 599 492 eiro atbalstam drukātās preses un komerciālajiem interneta ziņu portāliem; 223 737 eiro (mēnesī) atbalstam abonētās preses izdevumu mēneša piegādes izmaksām ārkārtējās situācijas laikā; 217 699 eiro (mēnesī) atbalstam elektronisko plašsaziņas līdzekļu programmu mēneša apraides izmaksām ārkārtējās situācijas laikā.

Savukārt 1 000 000 eiro piešķirts NEPLP, lai nodrošinātu sabiedrībai iespēju saņemt daudzpusīgu informāciju un viedokļus Covid-19 krīzes pārvarēšanā un valsts informatīvās telpas drošības nodrošināšanā komerciālajos elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos.

Papildus valdība noteikusi, ka mēneša laikā pēc ārkārtējās situācijas beigām KM un NEPLP būs jāveic aprēķini un jāiesniedz Ministru kabinetā informatīvais ziņojums par Covid-19 ārkārtējās situācijas ietekmi uz sabiedrisko mediju finansiālo spēju nodrošināt sabiedriskā pasūtījuma izpildi. Šobrīd veiktie aprēķini rāda, ka sabiedriskajiem medijiem varētu būt nepieciešams vēl aptuveni 1,4-1,6 miljonu eiro liels finansējums sabiedriskā pasūtījuma izpildei, tādējādi ārkārtējās situācijas ietekmi uz mediju nozari paplašinot līdz aptuveni 3,7 miljoniem eiro.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !