Foto: LETA

Rīgas domes pagaidu administrācija pirmdien, 27. aprīlī, pieņēma lēmumu atļaut pilsētas izpilddirektora vietniecei Ivetai Zalpēterei savienot darbu Rīgas domē ar padomes priekšsēdētājas amatu AS "Ventas osta".

Pagaidu administrācija lēmumu pieņēma vienbalsīgi un bez diskusijām.

Vēstīts, ka ar Rīgas domes lēmumu 31. martā Zalpētere iecelta Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieka amatā. Saskaņā ar likumu par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā noteikts, ka pašvaldības izpilddirektora vietnieks ir valsts amatpersona.

Valsts amatpersonai ir atļauts savienot valsts amatpersonas amatu ar citu amatu, ja likumā par interešu konflikta novēršanu vai citā normatīvajā aktā nav paredzēti valsts amatpersonas amata savienošanas ierobežojumi.

Atbilstoši komercreģistra informācijai Zalpētere 16. janvārī iecelta par padomes locekli "Ventas ostā" un ar kapitālsabiedrības padomes lēmumu viņa ievēlēta par ostas padomes priekšsēdētāju.

Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija, izvērtējot Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieka kompetenci un "Ventas ostas" padomes priekšsēdētāja kompetenci, secinājusi, ka Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieka amata savienošana ar kapitālsabiedrības padomes priekšsēdētāja amatu pati par sevi interešu konfliktu neradot, neesot pretrunā ar valsts amatpersonai saistošām ētikas normām un nekaitēšot valsts amatpersonas tiešo pienākumu pildīšanai.

Ņemot vērā minētos apsvērumus un pamatojoties uz likumu par interešu konflikta novēršanu valsts amatpersonu darbībā un Rīgas domes atlaišanas likumu, Rīgas pilsētas pašvaldības pagaidu administrācija nolēmusi atļaut Zalpēterei savienot Rīgas pilsētas izpilddirektora vietnieka amatu ar "Ventas ostas" padomes priekšsēdētāja amatu.

Jau vēstīts, ka 31. martā par izpilddirektoru vietnieci tika iecelta Iveta Zalpētere. Viņa pēdējās pašvaldību vēlēšanās nesekmīgi startēja uz vietu Rīgas domē no Latvijas Reģionu apvienības/"Latvijas attīstībai" saraksta.

Savukārt 2014. gada Saeimas vēlēšanās viņa startēja no "Latvijas attīstībai" saraksta, kuras biedrs ir arī vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Juris Pūce (AP).

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!