Fоtо: F64

Attālināts Saeimas darbs gan konstitucionāli, gan tehniski atbilst Satversmei, nolemts Valsts prezidenta Egila Levita šodien Rīgas pilī sasauktajā konstitucionālo orgānu - Valsts prezidenta, Saeimas, Ministru prezidenta, Satversmes tiesas, Augstākās tiesas - vadības sēdē.

Kā informēja Valsts prezidenta kancelejā, sēde sasaukta, lai pārrunātu turpmākās sadarbības principus un sēžu darba organizāciju.

Ar Valsts prezidentu šodien tikās Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK), Ministru prezidenta parlamentārā sekretāre Evika Siliņa, Satversmes tiesas priekšsēdētāja Ineta Ziemele un Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs.

Šodien notikušajā sēdē Saeimas priekšsēdētāja informēja klātesošos par Saeimas prezidija pieņemto lēmumu turpināt parlamenta darbību attālinātā režīmā. Sēdē tika apstiprināts, ka Saeimas prezidijam ir ne tikai tiesības, bet arī pienākums, izvērtējot aktuālo epidemioloģisko situāciju, attiecīgi organizēt Saeimas darbību, pieņemot tam nepieciešamos lēmumus, akcentēja Valsts prezidenta kancelejā.

Sēdē tika pārrunāti arī sagatavošanās darbi Latvijas Satversmes simtgades svinībām 2022.gadā, vienojoties veidot institūciju kopīgu sadarbību pie Satversmes teksta iedzīvināšanas sabiedrībā, īpaši jauniešu auditorijās. Tika uzsvērts, ka jāsniedz iespēja Satversmes simtgadi piedzīvot ne tikai Rīgas, bet dažādu reģionu iedzīvotājiem.

Valsts prezidents, atzinīgi novērtējot valsts simtgades kopīgo programmu, uzsvēris, ka "bija būtiski Latvijas dibināšanai pievērst pastiprinātu uzmanību, jo tas sabiedrībā palīdzēja iedziļināt izpratni par valsts vēsturiskajiem procesiem un jēgu, nostiprinot valsts apziņu".

Pēc viņa paustā, Satversme iekļauj katra iedzīvotāja dzīvi, tāpēc ir būtiski veicināt iedzīvotāju dziļāku izpratni par valsts pamatlikumu.

Valsts prezidents sēdē izteicis pateicību Satversmes tiesas priekšsēdētājai par konstruktīvo un izcilo darbību tiesas vadībā ar vēlējumu turpināt aktīvus kontaktus ar Latviju arī kā Eiropas Savienības tiesas tiesnesei.

Sēdes dalībnieki vienojās, ka konstitucionālo orgānu vadītāju sanāksmes tiks sasauktas pēc vajadzības, bet vismaz divas reizes gadā, izvirzot izskatīšanai uzlabojamus kopējus valsts konstitucionālos jautājumus, kas sniedzas pāri viena varas atzara tiešajiem jautājumiem.

Valsts prezidenta un likumdošanas varu, izpildvaru un tiesu varu īstenojošo valsts konstitucionālo orgānu vadītāju pirmā kopsēde notika 2020.gada 23.martā, un tajā pieņemtie "Valsts konstitucionālo orgānu darbības pamatprincipi ārkārtējā situācijā" sekmēja vienotu un pārdomātu valsts rīcību Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas pārvarēšanai.

Valsts kancelejā uzsvēra, ka pirmā sēde apliecināja, ka šādas sēdes ir nepieciešamas, lai konstitucionālo orgānu vadītāji varētu apspriest vienotai valsts politikai aktuālus jautājumus un darīt zināmu savu kopīgo nostāju par iespējamiem risinājumiem.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !