Foto: DELFI

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) aprēķinājis priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumu apmēru katrā Latvijas pašvaldībā, ko politiskās partijas drīkstēs tērēt pirms 2021. gada 5. jūnijā plānotajām pašvaldību vēlēšanām, nosakot limitu 439 322,62 eiro apmērā, portālu "Delfi" informēja KNAB.

Ierobežotie izdevumi attiecas uz politiskās reklāmas izvietošanu, labdarību, sponsorēšanu, pabalstiem un dāvinājumiem.

Priekšvēlēšanu aģitācijas izdevumos iekļaujami gan partijas kopējie, gan deputātu kandidātu individuālie izdevumi. Saskaņā ar KNAB aprēķiniem, ja partija vai partiju apvienība plāno kandidēt visā Latvijas teritorijā, tad maksimālais priekšvēlēšanu aģitācijas apmērs, ko tā drīkst izlietot minētajiem mērķiem, ir 439 322,62 eiro.

Neatkarīgi no pašvaldības personas, kas nav saistītas ar politiskajām partijām un to apvienībām, priekšvēlēšanu aģitācijai par partijām un deputātu kandidātiem drīkstēs izmantot līdzekļus, kas nepārsniegs 15 nākamajā gadā noteikto minimālo mēnešalgu apmēru. Šīm personām aģitācijas ierobežojumi attiecas uz reklāmas izvietošanu, labdarību, sponsorēšanu, pabalstiem, dāvinājumiem, kā arī pasta pakalpojumiem.

KNAB rīcībā esošā informācija liecina, ka 120 dienu garais priekšvēlēšanu aģitācijas periods sāksies 2021. gada 6. februārī un ilgs līdz vēlēšanu dienai – 5. jūnijam.

KNAB atgādināja, ka priekšvēlēšanu aģitācijas periodā ir stingri aģitācijas ierobežojumi, tostarp attiecībā uz aģitācijas materiālu izvietošanu, kas par maksu publicēti elektroniskajos plašsaziņas līdzekļos, preses izdevumos, publiskajās vietās un internetā.

Aģitācijas veicējiem, tai skaitā politiskajām partijām, to apvienībām un deputātu kandidātiem, ir atļauts izvietot apmaksātu priekšvēlēšanu aģitāciju tikai pie tiem reklāmas pakalpojumu sniedzējiem, kuri līdz nākamā gada 7. janvārim būs KNAB un Nacionālajai elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomei (NEPLP) deklarējuši priekšvēlēšanu aģitācijas materiālu izvietošanas izcenojumus.

KNAB aprēķinus par partiju maksimālo priekšvēlēšanu izdevumu apmēru pirms nākamgad plānotajām pašvaldību vēlēšanām veica, balstoties uz Politisko organizāciju (partiju) finansēšana likuma 8.4 pantā minēto metodoloģiju un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sniegto informāciju par pašvaldību sarakstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!