Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Augstskolu likuma grozījumos paredzētām izmaiņām jābūt tādām, kas nodrošinātu būtiskas pārmaiņas, pretējā gadījumā sabiedrība vēl ilgstoši nesagaidīs konkurētspējīgu un uz izcilību orientētu augstāko izglītības sistēmu, uzskata Valsts prezidents Egils Levits.

Kā portālu "Delfi" informēja Valsts prezidenta kancelejā, Levits 30. novembrī Rīgas pilī tikās ar Saeimas izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāju Arvilu Ašeradenu (V), pārrunājot augstskolu reformu un augstskolu pārvaldības aktuālos jautājumus.

Sarunā galvenā uzmanība tika pievērsta augstskolu pārvaldības modeļa maiņai, apspriežoties par augstskolu padomju izveidi, augstskolu Senāta un Satversmes sapulces darbību, to funkcijām, kompetenci, lomu un sastāvu, kā arī locekļu ievēlēšanas vai nozīmēšanas kārtību.

Valsts prezidents un Ašeradens bija vienisprātis: lai arī šobrīd ir dažādi viedokļi par augstskolu padomju veidošanu, kopumā valda vienprātība, ka līdz ar augstskolu reformu likumā ir ielikta noteikta augstskolu un universitāšu klasifikācija.

Ašeradens arī atzīmēja, ka, tālāk sakārtojot augstskolu sistēmu, būtu jāizstrādā atsevišķs Universitāšu likums.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!