Foto: Saeimas administrācija

No šī gada 14. aprīļa līdz 2. septembrim pie administratīvās atbildības saukti desmit 13. Saeimas deputāti, liecina Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas sagatavotais ziņojums, pamatojoties uz Iekšlietu ministrijas Informācijas centra sniegto informāciju.

Saskaņā ar Iekšlietu ministrijas Informācijas centra ziņām no Sodu reģistra par likumā noteikto komercdarbības, valsts amatpersonas amata savienošanas, pārstāvības, ienākumu gūšanas ierobežojumu vai tādu ierobežojumu pārkāpšanu, kuri noteikti attiecībā uz rīcību ar valsts vai pašvaldības mantu, kā arī par valsts amatpersonas funkciju veikšanu interešu konflikta situācijā pie administratīvās atbildības saukts deputāts Jānis Butāns (JKP).

Deputāti Jānis Dūklavs (ZZS) un Aivars Geidāns (KPV LV) pie administratīvās atbildības saukti par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 21 kilometra stundā līdz 30 kilometriem stundā ar mopēdiem, motocikliem, tricikliem, kvadricikliem, vieglajiem automobiļiem, kravas automobiļiem, kuru pilna masa nepārsniedz 7,5 tonnas.

Savukārt par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu no 41 līdz 50 kilometriem stundā administratīvā atbildība piemērota deputātam Sandim Riekstiņam (JKP).

Tāpat administratīvā atbildība piemērota deputātam Ilmāram Dūrītim (AP) par neatļauta amata, uzņēmuma līguma vai pilnvarojuma izpildes neizbeigšanu likumā noteiktajā termiņā.

Par iebraukšanu Jūrmalā bez caurlaides pie administratīvās atbildības saukts deputāts Aldis Gobzems (KPV LV), savukārt divas reizes – deputāts Igors Pimenovs (Saskaņa).

Deputāts Vladimirs Nikonovs (Saskaņa) administratīvi sodīts par valsts robežas joslas, pierobežas joslas, pierobežas vai robežšķērsošanas vietas režīma pārkāpšanu.

Savukārt deputātei Vitai Andai Tēraudai (AP) administratīvā atbildība piemērota par gājējiem noteikto pienākumu pārkāpšanu, bet deputātam Jānim Urbanovičam (Saskaņa) par Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksā paredzēto pārkāpumu, ja tas izdarīts vietās, kas apzīmētas ar ceļa zīmēm "Apdzīvotas vietas sākums" vai "Dzīvojamā zona".

Iekšlietu ministrijas informācija liecina, ka deputātiem Butānam, Dūklavam, Dūrītim, Geidānam, Gobzemam, Pimenovam, Riekstiņam un Urbanovičam par pārkāpumiem piemērots naudas sods, bet deputātiem Nikonovam un Tēraudai – brīdinājums.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!