Foto: LETA
Pirmie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas bija centralizēti pieteikušies vakcīnai pret Covid-19, šodien sākuši saņemt uzaicinājumus zvanīt uz konkrētu slimnīcu un pierakstīties potes saņemšanai, noskaidroja aģentūra LETA.

Vairāki cilvēki sociālajos tīklos vēsta, ka viņu tuvinieki vecumā virs 70 gadiem saņēmuši īsziņu ar aicinājumu zvanīt uz Paula Stradiņa klīnisko universitātes slimnīcu vai Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu un pieteikties potei, kas šiem senioriem arī esot sekmīgi izdevies.

Vakcinācijas projekta birojā iepriekš informēja, ka šajā nedēļas nogalē uzaicinājumus saņems arī tie, kuri poti varēs saņemt Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā.

Jaunnedēļ pakāpeniski arī pārējie seniori vecumā virs 70 gadiem, kas pieteikušies "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989, saņems aicinājumu vakcinēties, sola Vakcinācijas projekta birojā.

Saņemot uzaicinājumu, iedzīvotājiem jāzvana uz īsziņā vai e-pastā norādīto tālruni, lai vienotos par vakcinācijas laiku. Minētās slimnīcas ir saņēmušas informāciju par tiem iedzīvotājiem, kuri tās varētu uzrunāt.

Nākamās nedēļas vidū visi pārējie iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem, kuri pieteicās vakcīnai, saņems informāciju ar iedzīvotājam noteikto vakcinācijas iestādi vai vairākām iestādēm, no kurām izvēlēties sev ērtāko.

No visiem iedzīvotājiem vecumā virs 70 gadiem, 68% norādījuši gan savu telefonu, gan arī e-pasta adresi, 32% – tikai telefonu. Veselības ministrijas (VM) Vakcinācijas projekta birojs atgādina, ka iedzīvotāji varēja norādīt ne tikai savu kontaktinformāciju, bet arī sev tuvu cilvēku kontaktinformāciju, lai maksimāli nodrošinātu sazināšanās efektivitāti.

Nākamajā nedēļā arī ģimenes ārsti veiks vakcināciju tiem pacientiem šajā prioritārajā grupā, ņemot vērā pieteikumus, kurus tie saņēmuši.

Vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruņa līniju 8989 kopā pieteikušies 13 210 iedzīvotāji vecumā virs 70 gadiem. No tiem 2% ir vecumā virs 90 gadiem, 26% – vecumā no 80 līdz 90 gadiem, savukārt 72% – vecumā no 70 līdz 80 gadiem.

Turpmākās nedēļas VM aicina visus seniorus vecumā virs 70 gadiem sekot līdzi uzaicinājumiem zvanīt īsziņā vai e-pastā norādītajai vakcinācijas iestādei un vienoties par vakcinācijas laiku.

Tie iedzīvotāji, kas ir vecumā virs 70 gadiem un vēl nav pieteikušies savai vakcīnai, tiek aicināti reģistrēties pie sava ģimenes ārsta, vietnē "manavakcina.lv" vai pa tālruni 8989.

Kā ziņots, sākotnēji VM un Vakcinācijas projekta birojs aicināja nesteigties ar pieteikšanos vakcīnai interneta vietnē un solīja, ka visi februārī saņemtie pieteikumi tiks apstrādāti vienlīdzīgi – pēc nejaušības principa. Tomēr šonedēļ tika paziņots, ka pirmie, kas pieteicās, jau tagad saņems uzaicinājumu vakcinēties.

Aģentūra LETA savukārt pārliecinājās, ka Vakcinācijas projekta biroja izveidotā centralizētā rinda senioru potēšanai pret Covid-19 ir viegli apejama, jau pirms uzaicinājuma saņemšanas mēģinot pieteikties potei konkrētos vakcinēšanas punktos.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!