Foto: DELFI

Sestdien poti pret Covid-19 Latvijā saņēmuši 492 cilvēki, no tiem vakcīnas pirmā deva injicēta 178 cilvēkiem, bet otrā – 314, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie jaunākie dati.

Salīdzinot ar aizvadītās nedēļas sestdienu, vakcīnu saņēmušo cilvēku skaits ir nedaudz lielāks, jo 20. martā kopumā tika vakcinētas 400 personas, lai gan nedēļas nogalēs vakcinēšanās tempi arvien turpina būt mazāki un divu dienu laikā sapotēto cilvēku skaits nepārsniedz 1000. Piemēram aizvadītajā nedēļas nogalē divu dienu laikā sapotētas 427 personas, kam par iemeslu kalpoja pagājušajā nedēļā Slimību profilakses un kontroles centra, Imunizācijas valsts padomes, Zāļu valsts aģentūras un Veselības inspekcijas pieņemtais lēmums uz laiku apturēt vakcināciju ar "AstraZeneca" vakcīnu pret Covid-19.

Tāpat 13. un 14. martā kopumā vakcīnas saņēma 974 personas, bet nedēļas nogalē 6. un 7.martā tika sapotēts 841 cilvēks. Vakcinēto cilvēku skaits NVD statistikā par vakardienu gan vēl var pieaugt, jo ne visi mediķi datus "E-veselības" sistēmā ievada tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts.

Kopumā līdz šim veiktas 126 292 vakcinācijas, no tām pirmo devu Latvijā ir saņēmuši 104 379 cilvēki, bet abas devas – 21 913 cilvēki. Nedēļas sešās dienās vidēji dienā vakcinēti 3342 cilvēki, kas ir par 331% vairāk nekā dienā vidēji vakcinēto skaits iepriekšējā nedēļā. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, Latvijā 2021.gada 1. janvārī provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmis 5,51% iedzīvotāju, bet abas – 1,16%.

Pirmajai potei visvairāk izmantota "AstraZeneca" vakcīna, jo ar to sapotēts 121 cilvēks, ar "Moderna" – 52. Vairums no pirmo poti saņēmušajiem bija personas ar hroniskām saslimšanām - 86, personas vecumā virs 60 gadiem – 74, mediķi - seši, citas paaugstinātas riska grupas – 11 un viens ārstniecības iestādes darbinieks.

Savukārt otrajai potei izmantota tikai "Moderna" vakcīna, tādējādi vakcinācijas procesu noslēdza 214 personas virs 60 gadiem, 39 ārstniecības personas, 13 ārstniecības iestādes darbinieki, 20 sociālās aprūpes centru darbinieki un 28 personas no citas paaugstinātas riska grupas.

Vakcinācija ar pirmo poti notikusi 10 iestādēs – pārsvarā poliklīnikās un ģimenes ārstu praksēs, bet otro poti saņēmuši trīs iestādēs, bet visvairāk cilvēku sapotēts Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā – 214.

Kā ziņots, pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10. februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. un 12. februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti.

Lietošanai Eiropas Savienībā (ES) pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un uzņēmumu grupas "Johnson & Johnson" (J&J) ražojumi. Latvija līdz šim saņēmusi pirmo trīs minēto ražotāju vakcīnas, J&J vakcīna ES tika apstiprināta tikai naktī uz piektdienu. Tomēr visu vakcīnu piegādes Latvijai līdz šim ir bijušas salīdzinoši nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana, kas patlaban ir plānota no aprīļa.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!