Foto: Reuters/Scanpix/LETA
SIA "Baltic Devon Mink" kažokzvēru audzētavā esošajām ūdelēm Covid-19 slimības gaita norit asimptomātiski, informēja Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Veterinārās uzraudzības departamenta direktores vietnieks Edvīns Oļševskis.

Viņš stāstīja, ka PVD "Baltic Devon Mink" kažokzvēru audzētavā turpina novērot dzīvnieku veselības stāvokli. "Patlaban tas ir labs - ūdelēm nav novērotas slimības klīniskās pazīmes vai paaugstināta mirstība. Ja šie rādītāji mainīsies, novietne par to nekavējoties ziņos PVD," komentēja Oļševskis.

Viņš arī norādīja, ka monitorējot situāciju novietnē, ir paņemti paraugi arī no dzīvajām ūdelēm un laboratorisko izmeklējumu rezultāti liecina, ka vīruss ir samērā plaši izplatījies novietnes ūdelēs, taču slimības norise tām ir asimptomātiska un ūdelēm jau ir konstatēta antivielu veidošanās.

Pēc Oļševska paustā, mirušo Covid-19 pozitīvo ūdeļu paraugi nosūtīti vīrusa genoma sekvenēšanai. Savukārt, kad tiks saņemti sekvenēšanas rezultāti, tie tiks salīdzināti ar novietnes darbiniekiem konstatētā vīrusa sekvenēšanas rezultātiem un starpinstitūciju sanāksmē tiks lemts par tālākajām darbībām.

"Baltic Devon Mink" patlaban komentārus nesniedza.

Kā ziņots, "Baltic Devon Mink" gan darbiniekiem, gan ūdelēm atklāta inficēšanās ar Covid-19. Oļševskis iepriekš informēja, ka PVD "pēc ilgākas epidemioloģiskās izmeklēšanas un pilnākas informācijas apkopošanas" lems, kādu rīcību nepieciešams izvēlēties, tostarp - vai ūdeles nepieciešams likvidēt.

"Firmas.lv" informācija liecina, ka "Baltic Devon Mink" pieder Nīderlandē reģistrētam uzņēmumam "Van Ansem Participaties B.V." un kā tā patiesie labuma guvēji norādīti šīs valsts pilsoņi Johaness un Nikolass van Ansemi. Uzņēmums 2019.gadā strādājis ar 6,4 miljonu eiro apgrozījumu un 3 miljonu eiro zaudējumiem, turklāt miljonos mērāmi zaudējumi uzņēmumam tiek uzrādīti jau kopš 2015.gada. Uzņēmuma pagājušā gada pārskats vēl nav pieejams.

Pēc PVD tīmekļvietnē pieejamās informācijas, Latvijā 2021.gada 4.janvārī bija reģistrētas deviņas kažokzvēru audzētavas, no kurām piecās novietnēs tika turēti ap 130 000 dzīvnieku.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!