Foto: F64

Lai nodrošinātu Digitālā zaļā sertifikāta risinājuma ieviešanu Latvijā, valdība otrdien, 20. aprīlī, atbalstīja Veselības ministrijas (VM) ieceri deleģēt Nacionālo veselības dienestu (NVD) kā nacionālā līmeņa projekta izstrādātāju un virzītāju. Sertifikātu plānots ieviest līdz šā gada jūnija vidum, un tā darbības ilgums paredzēts 12 mēnešus no atbilstošo ES regulu spēkā stāšanās, portālu "Delfi" informēja VM.

Šis sertifikāts plānots, lai sekmētu drošu brīvu pārvietošanos ES Covid-19 pandēmijas laikā. Jau šā gada 17. martā Eiropas Komisija publicēja priekšlikumu pakotni Digitālā zaļā sertifikāta izveidei.

Plānots, ka NVD sadarbībā ar Iekšlietu ministriju nodrošinās risinājumu izveidi saskaņā ar noteiktajām prasībām.

Lai atbalstītu Digitālā zaļā sertifikāta ieviešanu ES dalībvalstīs, Eiropas Komisija ir paredzējusi šim nolūkam izmantot Ārkārtas atbalsta instrumenta (Emergency Support Instrument) finanšu līdzekļus. Lai saņemtu finansējumu, dalībvalstīm jāiesniedz projektu pieteikumi.

Digitālā zaļā sertifikāta ietvars paredz to izdot papīra vai digitālā formā (atbilstoši pieprasījumam), verificēt un akceptēt jebkuru no trīs veidu sertifikātiem: vakcinācijas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs ir vakcinēts pret Covid-19; testēšanas sertifikāts, kurā norādīts sertifikāta turētāja saņemtais rezultāts un datums, kurā veikts Covid-19 tests; pārslimošanas sertifikāts, kas apliecina, ka sertifikāta turētājs saskaņā ar pozitīvu Covid-19 testu ir pārslimojis SARS-CoV-2 infekciju.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!