Foto: DELFI

Šodien pieņemts Liepājas pilsētas pašvaldības lēmums mācību procesu 1.-6. un 7.-11. klašu skolēniem tomēr turpināt organizēt attālināti, informēja Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldes vadītājas palīdze komunikācijas jautājumos Renāte Meļķe.

Neskatoties uz to, ka Liepāja ir "drošo pašvaldību" sarakstā, pēdējo dienu laikā pilsētā atkal ir straujš slimības kāpums. Nedēļas laikā par 44% palielinājies inficēšanās gadījumu skaits.

Tādēļ nolemts sabiedrības veselības drošību uzskatīt par augstāko prioritāti un turpināt Liepājas skolās mācības attālināti, sacīja Meļķe.

Viņa atgādināja, ka izvērtējot epidemioloģisko drošību, skolēnu skaitu katrā izglītības iestādē, infrastruktūru, pedagogu noslodzi, un citus būtiskus aspektus, no 13. aprīļa divas reizes nedēļā - otrdienās un trešdienās klātienē eksāmenu priekšmetus var atsākt mācīties 12. klašu skolēni.

Patlaban šāds modelis tiek īstenots J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolā, Liepājas 8. vidusskolā un Liepājas 7. vidusskolā. Tie skolēni un pedagogi, kuri ir iesaistīti klātienes mācībās, veic regulārus Covid-19 testus - vienu reizi divās nedēļās.

Pārējās Liepājas skolās, izvērtējot situāciju, klātienē mācību priekšmeti 12.klasēm nenotiek, taču katrā no skolām ir iespēja izmantot individuālās klātienes konsultācijas, vienojoties ar pedagogu, ko novērtē un izmanto skolēni, tāpat skolēni izmanto programmas "Pumpurs" iespējas.

Kā vēstīts, no nākamās pirmdienas 1.-6. klases un 12. klases, kā arī 7.-9. klases un 10.-11. klases pēc rotācijas principa klātienē varēs mācīties 44 epidemioloģiski drošajās pašvaldībās, kas ir par 11 pašvaldībām mazāk nekā iepriekšējā nedēļā, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) aktuālākie dati.

No lielajām pilsētām klātienes mācības skolēniem no dažādu klašu grupām varēs rīkot Liepāja, Jēkabpils, Valmiera un Ventspils.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!