Foto: Pixabay

Eiropas Komisija (EK) Covid-19 seku mazināšanai Latvijā piešķirs 183 miljonus eiro, informēja EK pārstāvniecībā Latvijā.

Eiropas Komisija Vācijai, Francijai un Latvijai kopumā piešķirs 311 miljonus eiro, mainot četras Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) darbības programmas "REACT-EU" ietvaros. Šie darbības programmu grozījumi palīdzēs konkrētajām dalībvalstīm un reģioniem pārvarēt koronavīrusa pandēmijas ekonomisko un sociālo ietekmi un veicināt taisnīgu zaļo un digitālo atveseļošanu.

No minētās summas Latvijā 183 miljoni eiro papildu resursu galvenokārt tiks ieguldīti daudzdzīvokļu ēku renovācijā, lai palielinātu to energoefektivitāti, veselības aprūpes sistēmas kapacitātes palielināšanai un mazo un vidējo uzņēmumu atbalstam.

Vācijā Šlēsvigā-Holšteinā 35 miljoni eiro tiks ieguldīti veselības nozares stiprināšanā, paplašinot digitalizāciju, stiprinot jaunuzņēmumu un inovācijas ekosistēmas, paātrinot digitālo pārveidi zinātnē un ekonomikā un tūrisma nozares atlabšanā. Zāras reģionā papildu resursi 24,1 miljona eiro apmērā atbalstīs reģiona atveseļošanu, piemēram, ieguldot pētniecības projektos un universitātēs.

Savukārt Francijā Luāras reģions saņems papildu summu 69 miljonu eiro apmērā. Šie resursi tiks izmantoti, piemēram, lai atbalstītu digitālo pārkārtošanos, veicinot e-izglītību un e-pārvaldes, pētniecības infrastruktūras un aprīkojuma uzlabošanai, jo īpaši enerģētikas pārkārtošanas jomā. Līdzekļi tiks ieguldīti arī veselības aprūpes nozarē un digitalizācijā, kā arī lai atbalstītu ilgtermiņa bezdarbnieku, mazkvalificētu personu un jauniešu integrāciju darba tirgū.

"REACT-EU" ir daļa no 2021. gada un 2022. gada kohēzijas politikas programmām, kas nodrošina papildu finansējumu 50,6 miljardu eiro apmērā. Pasākumi ir vērsti uz to, lai atbalstītu darba tirgus noturību, darbavietas, mazos un vidējos uzņēmumus, ģimenes ar zemiem ienākumiem, kā arī veidotu nākotnes prasībām atbilstošus pamatus zaļajai un digitālajai pārejai un ilgtspējīgai sociālekonomiskajai atveseļošanai.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!