Foto: F64
Sākot no ceturtdienas, 8. jūlija, pilsētas labiekārtošanas un kultūras programmas “Rīgas vasara 2021” gaitā Tērbatas ielā vairākos posmos tiek sākti apzaļumošanas un labiekārtošanas darbi.

Tērbatas ielā jau izveidotajos krustojumu sašaurinājumos izvietoti puķu podi ar dažādiem augiem, savukārt no nākamās nedēļas tiks sākta ielas labiekārtošana – izvietotas ielu oāzes, uzstādīti 15 jauni velo statīvi, kā arī iekarinātas lampiņu virtenes.

Tērbatas iela, tāpat kā citas programmas "Rīgas vasara 2021" maršrutā ietvertās ielas, autotransportam slēgta netiks. Tā vietā tiek izmantoti tādi satiksmes organizācijas risinājumi kā ātruma ierobežojumi un krustojumu sašaurinājumi.

Tērbatas ielā posmā no Elizabetes līdz Tallinas ielai ātrums ir ierobežots līdz 30 km/h.

Lai veicinātu gājēju drošību krustojumos, Tērbatas ielā kopskaitā ir izveidoti sašaurinājumi astoņos krustojumos, posmā no Elizabetes ielas līdz Matīsa ielai. Krustojumu sašaurinājumi ir drošības saliņas, kuras ir norobežotas ar stabiņiem.

Līdztekus paaugstinātai gājēju drošībai, sašaurinot krustojumu tiek iegūta brīva telpa, kura tiek apzaļumota, un velonovietnes no ietvēm pārvietotas uz braucamo daļu, lai uz noslogotajām ietvēm vairāk vietas paliktu gājējiem.

Viss labiekārtošanas aprīkojums tiks pakāpeniski uzstādīts līdz 22. jūlijam. Līdzīgi krustojumu sašaurinājumi ir izvietoti arī Baznīcas ielā.

"Šobrīd redzam, ka Rīgas domes sāktās satiksmes mierināšanas aktivitātes daļā sabiedrības izraisa jautājumus. Tomēr vēlos atkārtoti uzsvērt, ka mūsu mērķis ir tāda pilsētvide, kurā visi satiksmes dalībnieki jūtas ērti un droši. Plaši aprunātie stabiņi uzlabo redzamību krustojumos un atgādina autobraucējam par ātruma samazināšanu. Stabiņi ir viens no efektīvākajiem un demokrātiskākajiem risinājumiem šādu un līdzīgu īslaicīgu satiksmes ierobežojumu nodrošināšanā," skaidro Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone (JV).

Projekta mērķis ir ar īslaicīgiem risinājumiem vasaras mēnešos Rīgas ielās pārbaudīt dažādus pilsētas plānošanas dokumentos iekļautus risinājumus.

"Attīstoties un augot, mainās pilsēta un tās vide, tāpēc vēlamies praktiskā ceļā atrast labākos risinājumus, lai centrs kļūtu drošāks un ērtāks visām iedzīvotāju grupām. Vienlaikus šis ir iesākums sarunai par pilsētvidi tuvākajā nākotnē ne vien speciālistu vidū, bet arī iesaistot plašāku sabiedrību. Augstu novērtējam Nacionālās Kultūras pieminekļu pārvaldes sniegtos ieteikumus – tie tiks ņemti vērā, vienojoties par labākajiem ilgtermiņa risinājumiem, kas respektēs gan aktīvo pilsētnieku vēlmes, gan vēstures mantojumu," norāda Rīgas pilsētas arhitekta biroja direktora vietnieks Kristaps Kaugurs.

"Rīgas vasara 2021" laikā no 22. jūlija Vidzemes tirgū plānota kultūras un izklaides programma, par kuru tuvākajā laikā sekos plašāka informācija.

"Rīgas vasara 2021" maršrutā ietvertas Vaļņu iela, Brīvības bulvāra aleja, Tērbatas iela, Artilērijas iela, laukums pie Jaunās Ģertrūdes baznīcas, Miera iela un Baznīcas iela.

Iepriekš vēstīts, ka programma "Rīgas vasara" izmaksās ap vienu miljonu eiro – vairāk nekā 500 000 eiro paredzēti ielu un apkaimju labiekārtošanai, bet aptuveni 400 000 eiro – dažādiem kultūras pasākumiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!