Foto: LETA

Pagājušajā nedēļā vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā ir turpinājis samazināties un bijis zemākais kopš aprīļa otrās puses, kad vakcīnas pret Covid-19 Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Pagājušajā nedēļā pirmo poti pret Covid-19 saņēmuši ap 14 000 cilvēku, bet vakcinēšanas procesu noslēguši — ap 38 000 cilvēku, tādējādi kopumā veikti ap 52 000 pošu un vidēji vakcinēti ap 7500 cilvēku dienā. Pēdējos pāris mēnešos sliktāki šie rādītāji bija tikai Jāņu nedēļā, kad bija tikai divas darbadienas, bet brīvdienās tradicionāli vakcinēšanās apsīkst.

Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24.maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 600 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28.maijā, kad potes saņēma ap 24 500 cilvēki. No 10.maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas.

Vakar potes pret Covid-19 saņēmušas vien 1672 personas, tostarp pirmo porti - 391 cilvēks, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 1281 cilvēks, tostarp 753 cilvēki sapotēti ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā "Cits iedzīvotājs" vai "Pēc paša vēlēšanās", bet starp sapotētājiem bijis arī lielāks skaits senioru. Vakcināciju veikušas deviņas iestādes, bet visplašāk to veicis "Veselības centrs 4", SIA "Vizuālā diagnostika", "Veselības centru apvienība", "Luc Medical" un Vidzemes slimnīca.

Pirmajai potei visbiežāk izmantota "Pfizer" vakcīna, savukārt noslēdzošajai — "Johnson&Johnson" vakcīna, bet pārējo trīs ražotāju vakcīnas lietotas līdzīgās proporcijās.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 623 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši - ap 615 000 cilvēku, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 33% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši - ap 32,6%.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 - "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen". Pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!