Foto: Reuters/Scanpix/LETA

Līdz trešdienai, 14. jūlijam, Latvijā pret Covid-19 ir vakcinējusies aptuveni trešdaļa no valsts kopējā iedzīvotāju skaita, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) dati.

Līdz šim kopumā vakcīnas pret Covid-19 pirmo devu Latvijā saņēmuši ap 627 000 cilvēku, bet vakcinācijas procesu pabeiguši – ap 626 000 cilvēku, attiecīgi pirmo poti pret Covid-19 ir saņēmuši ap 33,23% iedzīvotāju, bet procesu noslēguši – ap 33,15%.

Kā rāda dati, pašlaik vakcinācijas procesu uzsāk tik maz iedzīvotāju, ka pirmās potes saņēmēju skaits faktiski ir izlīdzinājies ar vakcinācijas procesu pabeigušo cilvēku skaitu.

Šonedēļ vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā turpinās gausākā tempā nekā pirms nedēļas, un ir aptuveni aprīļa vidus līmenī, kad Covid-19 vakcīnas Latvijā vēl bija salīdzinoši ierobežotā skaitā un tika vakcinētas tikai atsevišķas prioritārās grupas.

Vakar potes pret Covid-19 saņēmusi 5261 persona, tostarp pirmo poti –- 1876 cilvēki, bet vakcinēšanas procesu pabeidza 3385 cilvēki, tostarp 1748 cilvēki sapotēti ar "Johnson&Johnson" vakcīnu, kam nepieciešama tikai viena deva, liecina NVD dati. Šie dati gan vēl var mainīties, jo daudzas vakcinācijas iestādes datus par vakcinētajiem sistēmās ievada ar vairāku dienu nobīdi.

Pirmajās divās nedēļas darbadienās tikuši sapotēti vidēji 5400 cilvēki dienā. Salīdzinoši pagājušajā nedēļā Latvijā tika savakcinēti aptuveni 55 500 cilvēki jeb nepilni 8000 cilvēku dienā. Līdz šim visaugstākie vakcinēšanās rādītāji bijuši nedēļā no 24. maija, kad vidēji dienā tika vakcinēti ap 16 600 cilvēki. Savukārt vienā dienā vakcinēto skaita rekords līdz šim fiksēts 28. maijā, kad potes saņēma ap 24 500 cilvēki. No 10. maija četras nedēļas pēc kārtas Latvijā katru nedēļu tika vakcinēti vairāk nekā 100 000 cilvēku, bet kopš vasaras sākuma šie rādītāji krītas.

No vakar potes pret Covid-19 saņēmušajiem vairums klasificēti kā "Cits iedzīvotājs" vai "Pēc paša vēlēšanās", bet starp sapotētājiem bijis arī lielāks skaits senioru. Vakcināciju veikušas 182 iestādes, bet visplašāk to veicis "Veselības centrs 4", "Dzelzceļa veselības centrs" un Rēzeknes slimnīca.

Pirmajai potei visbiežāk izmantota "Pfizer" vakcīna, savukārt noslēdzošajai – "Pfizer" un "Johnson&Johnson" vakcīnas.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas četras vakcīnas pret Covid-19 – "Pfizer"/"BioNTech", "Moderna", "AstraZeneca" un "Johnson&Johnson" jeb "Janssen". Pagājušā gada 28. decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, bet masveidīgāka iedzīvotāju vakcinēšana sākās marta izskaņā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!