Foto: F64

No 11. augusta līdz 15. augustam Aglonā norisināsies Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētki, kuru laikā visiem apmeklētājiem stingri būs jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības, sacīja Tieslietu ministrijas (TM) pārstāve Kristena Stengreviča.

No 11. līdz 13. augustam uz misi pulksten 12 un 19 būs atļauta pulcēšanās līdz 1000 cilvēkiem, uzrādot digitālo Covid-19 sertifikātu par vakcinācijas vai pārslimošanas faktu vai negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kā arī personu apliecinošu dokumentu. Atlikušajā laikā cilvēkiem būs iespēja apmeklēt Aglonas baziliku, stingri ievērojot epidemioloģiskās drošības prasības.

Svētku svarīgākajos dievkalpojumos 14. augustā pulksten 19 un 15. augustā pulksten 12 drīkstēs piedalīties imunizētās vai testētās personas, uzrādot digitālo sertifikātu un personu apliecinošo dokumentu, un personas ar derīgu negatīvu Covid-19 testu, ja tās ir pieteikušies Aglonas bazilikas draudzes informācijas centrā.

14. un 15. augustā sakrālais laukums tiks sadalīts divās daļās. Viena sakrālā laukuma daļa būs pieejama neierobežotam cilvēku skaitam ar derīgu Covid-19 vakcinācijas sertifikātu vai pierādījumu par Covid-19 pārslimošanu. Otra daļa sakrālā laukuma būs pieejama noslēgtā režīmā ar ierobežotu cilvēku skaitu līdz 1000 personām ar negatīvu Covid-19 testu un iepriekš piesakoties. Šajā daļā būs jāatrodas iezīmētajās vietās, izvairoties no pārvietošanās pasākuma laikā, kā arī cilvēkiem būs jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības, par ko informēs uz vietas esošais personāls.

Visiem cilvēkiem, tai skaitā svētceļniekiem un garīdzniekiem, kas ierodas Aglonā ārpus svētās mises, būs stingri jāievēro divu metru distance un citas epidemioloģiskās drošības prasības.

Aglonas bazilikā būs iespēja pārnakšņot tikai vakcinētām vai Covid-19 pārslimojušām personām, lai nodrošinātu visus piesardzības pasākumus. Kopumā bazilikā tiks nodrošinātas līdz 400 naktsmītņu vietas, kuru iepriekšēja pieteikšana ir obligāta.

TM atgādina, ka visiem, kas uzņems svētceļniekus savās mājās, jāievēro visi piesardzības pasākumi, kurus nosaka Ministru kabineta noteikumi par epidemioloģiskās drošības pasākumiem Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai.

Kārtības un drošības nodrošināšanai tiks piesaistīti gan zemessargi, gan Valsts policija, lai palīdzētu ar satiksmes organizēšanu un stingri kontrolētu cilvēku plūsmu. Cilvēku plūsmu kontrolēs arī brīvprātīgie no Katoļu baznīcas.

Tāpat Aglonas svētku laikā nevakcinētām personām pret Covid-19 būs iespēja saņemt vakcīnu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!