Foto: F64

Šonedēļ izbraukuma vakcinācijas pret Covid-19 notiks sešās pašvaldībās Latvijā – Ludzā, Aglonā, Krāslavā, Skultē, Talsos un Siguldā, portālu "Delfi" informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.

Izbraukuma vakcinācija notiek bez iepriekšējā pieraksta, tās organizēšanā iesaistās gan pašvaldības, gan vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji, gan Nacionālie bruņotie spēki (NBS).

Sestdien, 14. augustā, izbraukuma vakcinācija notiks:

- no pulksten 8 līdz 15 Ludzas pilsētas svētkos Tālavijas ielā;

- no pulksten 17 līdz 20 Aglonas bazilikas teritorijā Vissvētākās Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas svētku laikā;

- no pulksten 10 līdz 13 Krāslavas vasaras gadatirgus laikā pils pagalmā;

- no pulksten 7.30 līdz 12 Skultes tirgū;

- no pulksten 9 līdz 16 Talsos Dižmāras tirgū (Lielā ielā 19/21 pie Talsu tautas nama);

- no pulksten 9.30 līdz 15 Siguldā, Jaunās pils kvartālā pasākuma "Stirnu buks" laikā.

Gadatirgos un pasākumos pamatā tiks vakcinēts ar "Pfizer-BioNTech" vakcīnām.

Uz vakcināciju līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments (pase vai ID karte), potēšanas pase (ja tāda ir), uz vakcināciju vēlams ierasties tādā apģērbā, kas ļauj viegli atbrīvot plecu.

Pusaudžiem no 12 līdz 13 gadiem vakcinācijas laikā nepieciešama mātes vai tēva (vai cita likumiskā pārstāvja) klātbūtne, kā arī šādi dokumenti: likumiskajam pārstāvim – pase vai personas apliecība, kā arī apliecinošs dokuments par bērnu (ieraksts par bērnu pasē vai dzimšanas apliecība, vai nepieciešamības gadījumā notariāli apstiprināta pilnvara).

Laikā no 19. jūnija līdz 8. augustam veikta izbraukuma vakcinācija 45 pasākumos, kur kopā vakcinētas 3840 personas, norādīja NVD.

Nedēļas nogalē darbosies arī liela mēroga vakcinācijas centri un vakcinācijas punktu tirdzniecības centros, to darbības dienu grafiks, kā arī vakcīnu saraksts, kas tajos pieejams, atrodams šeit. Šī tabula tiek atjaunota reizi nedēļā pirmdienās līdz pulksten 10.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!