Foto: DELFI

"Attīstībai/Par!" (AP) paļaujas uz ekspertu gaidāmo piedāvājumu, kā efektīvāk ierobežot nevakcinēto kontaktus, lai samazinātu saslimstības pieaugumu un risku nevakcinētajiem smagi saslimt vai nomirt, pauda AP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Pūce.

AP atbalsta strauju, ātru rīcību, ņemot vērā krīzes vadības, tajā skaitā veselības nozares ekspertu piedāvājumu, atzīmēja Pūce. Politiķis uzsvēra, ka tieši nevakcinētajiem ir apmēram 3,5 reizes lielāka iespēja saslimt, piecas reizes lielāka iespēja nonākt slimnīcā un septiņas reizes lielāka iespēja atrasties slimnīcā smagā stāvoklī pēc saslimšanas ar Covid-19.

Partiju apvienība būtu atbalstījusi, ka nepieciešamie lēmumi būtu tikuši pieņemti jau otrdien, 5.oktobrī, taču objektīvi laiku vēl vajadzēja Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV), kuram bija jādodas uz Eiropas Savienības sanāksmi, kā arī ekspertiem, kuriem vēl jāsagatavo piedāvājums, skaidroja Saeimas deputāts.

Kā uzsvēra Pūce, veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) no augusta beigām ir skaidrojis, ka būs nepieciešami lēmumi par ierobežojumiem, bet līdz pagājušajai nedēļai šiem priekšlikumiem netika saņemts nepieciešamais atbalsts.

Vaicāts, vai slimnīcu pārslodzes ierobežošanai varētu ieviest komandantstundu, kas attiektos arī vakcinētajiem, Pūce skaidroja, ka komandantstundas efektivitāte ir apšaubāma. Politiķis norādīja, ka svarīgi premjeram aicināt vakcinētos brīvprātīgi ierobežot savus kontaktus, pēc iespējas strādāt attālināti un samazināt veikalu apmeklējumu skaitu.

Atbildot uz jautājumu par maksāšanu iedzīvotājiem par vakcinēšanos, Pūce kā labu pazīmi atzīmēja, ka ar šādu rosinājumu nāk tie koalīcijas partneri, kuri līdz šim nebija atbalstoši Veselības ministrijas iepriekš virzītiem vakcināciju motivējošiem priekšlikumiem. Politiķis pieļāva, ka AP varētu atbalstīt šādu maksājumu, lai gan Pūce šaubās par to, cik tas būs efektīvs, jo svarīgākais ir skaidrojošais darbs.

Kā ziņots, par stingrākiem Covid-19 izplatības mazināšanai paredzētiem ierobežojumiem Krīzes vadības padome otrdien vēl nevienojās un turpinās spriest ceturtdien, 7.oktobrī.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!