Foto: Valsts kanceleja

Ņemot vērā Covid-19 pieaugošo izplatību, sabiedrībai ir jāgatavojas samērā grūtam posmam, piektdien pēc valdības ārkārtas sēdes preses konferencē uzsvēra Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Premjers atzina, ka Covid-19 vīruss "mūs apsteidz", tas apdraud valsts veselības sistēmas stabilitāti, bet šo situāciju var mainīt vakcinācija pret Covid-19.

"Aicinu sabiedrību saprast situācijas nopietnību un gatavoties samērā grūtam posmam, kas mums ir priekšā," sacīja Kariņš

Tāpat premjers aicināja negaidīt brīdi, kad tiks publicēts rīkojums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, kā arī aicināja "nelasīt vienu vai otru punktu", lai saprastu, ko ārkārtējās situācijas apstākļos var vai nevar darīt. Kariņš mudināja sabiedrību domāt par to, kā ikviens katrs pats var samazināt kontaktu loku.

"Būsim pacietīgi un mērķtiecīgi. Mēs pārvarēsim šo krīzi kopīgiem spēkiem," uzsvēra Kariņš.

Jau ziņots, ka piektdien valdība ārkārtas sēdē lēma no pirmdienas, 11. oktobra, līdz nākamā gada 11. janvārim izsludināt ārkārtējo situāciju ar mērķi ierobežot Covid-19 izplatību. Ārkārtējās situācijas laikā tiks paredzēti jauni ierobežojumi tirdzniecībā, ēdināšanā un kultūras pasākumu organizēšanā, kā arī pienākums līdz 15. novembrim vakcinēties valsts pārvaldē un pašvaldību iestādēs strādājošajiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!