Foto: LETA

Pēc labklājības ministra Gata Eglīša (JKP) iesaistes Valsts darba inspekcijas (VDI) direktors Renārs Lūsis pārbaudes laikā uzteicis darbu bijušajam eiroparlamentārietim Andrejam Mamikinam, kurš VDI bija kļuvis par stratēģiskās komunikācijas vadītāju.

Kā sociālajos medijos paziņoja labklājības ministrs, šāds solis bijis nepieciešams, jo Mamikina aktivitātes sociālo tīklu vietnēs "nav savienojamas ar valsts pārvaldes vērtībām un ētikas pamatprincipiem".

Kā iepriekš ziņoja Latvijas Televīzija, Mamikins paralēli darbam VDI "YouTube" uztur kanālu "Mamikins.tv", kurā tiek atbalstīta dezinformācija un veidotas intervijas ar, piemēram, bijušo Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas feldšeri Marinu Kornatovsku, kuru iepriekš saistībā ar viltus ziņām par Covid-19 aizturēja Valsts policija.

Jautāts, vai kanāla saturs nav pretrunā ar VDI vērtībām un ētikas kodeksu, Mamikins atbildējis, ka pilda un pildīs viņam saistošos Ētikas kodeksa noteikumus. Savukārt VDI vadītājs Renārs Lūsis atzinis, ka par darbinieka "YouTube" kanālu ir informēts, taču viņš nodalot to, kas Mamikins ir kā personība un ko viņš dara kā VDI darbinieks, jo tās esot divas dažādas lietas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!