Foto: Reuters/Scanpix/LETA
Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP) pret Covid-19 vakcinējušies 94% strādājošo, aģentūru LETA informēja IeVP pārstāve Ksenija Vītola.

Savukārt ieslodzīto personu vakcinācijas aptvere uz šodienu ir sasniegusi 57%. Ieslodzīto vakcināciju veic ieslodzījuma vietu ārstniecības personāls. Vakcīnu saņem tās ieslodzītās personas, kuras ir piekritušas vakcinācijai.

IeVP norāda, ka gan nodarbināto, gan ieslodzīto personu vakcinācija ir īpaši svarīga, jo Covid-19 infekcijas izplatības dēļ ieslodzījuma vietas ir būtiska riska zona, ņemot vērā ieslodzījuma vietu infrastruktūru un ieslodzījuma izpildes īpatnības.

Lai mazinātu Covid-19 infekcijas izplatīšanās draudus, visās ieslodzījuma vietās atbilstoši Slimības profilakses kontroles centra norādījumiem tiek veikta ieslodzīto rutīnas testēšana, kontaktpersonu apzināšana un stingru epidemioloģiskās drošības pasākumu īstenošana.

Šobrīd karantīna ir izsludināta Rīgas Centrālcietumā, Iļģuciema cietumā, Olaines cietumā un Valmieras cietumā.

Ieslodzītie ar Covid-19 infekciju bez simptomiem vai vieglu slimības gaitu tiek izolēti ieslodzījuma vietās atsevišķās karantīnas zonās. Savukārt uz Olaines cietumā Latvijas cietumu slimnīcas izveidoto Covid-19 nodaļu tiek pārvesti ieslodzītie Covid-19 smagas vai vidēji smagas saslimšanas gadījumā.

Jau ziņots, ka valdība ir noteikusi prasību obligāti vakcinēties visiem publiskā sektora darbiniekiem un pildīt darba pienākumus no 15.novembra drīkstēs tikai vakcinējušās vai Covid-19 pārslimojušas personas.

Tie darbinieki, kuri līdz 15.novembrim nebūs vakcinēti pret Covid-19, tiks atstādināti no darba pienākumu pildīšanas.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!