Foto: Publicitātes attēli

Labklājības ministrija ir sagatavojusi vairākus video, kuros personības, kas nodarbojas ar sociālā darba organizāciju, aicina šajā sistēmā strādājošos vakcinēties un dalās savā pieredzē.

Kā uzsver ministrijā, laikā, kad valstī noteikta ārkārtas situācija plašās Covid-19 izplatības dēļ, sabiedrība nemitīgi tiek aicināta ievērot visas sanitāri epidemioloģiskās prasības, kas ļautu ierobežot vīrusa izplatība.

Plaša mēroga iedzīvotāju vakcinācija ļautu ierobežot Covid-19 izplatību valstī un tādējādi ļautu atcelt ierobežojumus, kas ir noteikti valstī, lai kavētu vīrusa izplatīšanos, bet vienlaikus arī kavē sabiedrības normālu darbību - izglītību, kultūras dzīvi, veselības aprūpi un ekonomiku, uzsver ministrijā.

Biedrības "Latvijas Samariešu apvienība", kas ir vieni no lielākajiem pakalpojuma sniedzējiem Latvijā, direktors Andris Bērziņš pauž viedokli, ka, domājot par vakcināciju, izvēļu vienā svaru kausā bija kolēģu dzīvība un uzņēmība, otrā svaru kausā – klientu veselība.

Biedrības "Rūjienas Senioru māja" direktors Jānis Roze, kuram sociālās aprūpes centrā ir 100% darbinieku vakcinācija un augsta klientu vakcinācija, pauž viedokli, ka viņš nevakcinējās, lai iegūtu biļeti uz teātri vai aizbrauktu ceļojumā, bet gan lai pasargātu sevi un tos, par kuriem ir atbildīgs.

Supervizore, psihoterapijas speciāliste Ieva Ozola caur simboliem, vērtībām un līdzībām ar citām palīdzošajām profesijām uzrunā ikkatru sociālajā jomā strādājošo: "Mēs dzīvojam šobrīd ētikas dilemmu laikā - starp individuālām un kolektīvām vērtībām, starp personīgām un profesionālām vajadzībām, starp manu un tavu veselības drošību. Šaubu, nenoteiktības, neziņas un dilemmu laikā sociālā darba profesijā vienmēr ir palīdzējusi mūsu sirds, mūsu vērtības un ētikas principi."

Ar emocionālu un personīgu pieredzes stāstu dalās Rēzeknes novada Sociālā dienesta vadītāja Silvija Strankale: "Pateicos ārstiem, kas palīdzēja man izķepuroties. Bet otrreiz pārdzīvot to negribētu. Es gribu būt drošībā par sevi, par savu ģimeni, par bērniem, par mazbērniem, par cilvēkiem līdzās."

Kopējā vakcinācijas pret Covid-19 aptvere sociālo pakalpojumu jomas darbinieku vidū uz 2021. gada 1. novembri uzrāda pozitīvu tendenci - visos 43 pašvaldību sociālajos dienestos vakcinējušies 81% darbinieku, kas ir par 16 procentpunktiem vairāk kā oktobrī, grupu mājās/grupu dzīvokļos darbinieku vakcinācija palielinājusies par 9 procentpunktiem, sasniedzot – 82% īpatsvaru, savukārt krīžu centros sasniegts visaugstākais vakcinēto darbinieku īpatsvars starp pakalpojumu sniedzējiem – 90%.

Nozīmīgi, ka būtiski pieaugusi vakcinācijas aptvere starp darbiniekiem - aprūpe mājā pakalpojumā, sasniedzot 85% un pieaugot gandrīz par 42 procentpunktiem, salīdzinot ar oktobra datiem, norāda ministrijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!