Foto: LETA

Konkursā uz Ieslodzījuma vietu pārvaldes (IeVP) priekšnieka amatu pieteikušies pieci kandidāti, informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta konsultante Santa Jirgensone.

Konkurss norisināsies četrās kārtās. Pirmajā kārtā konkursa komisija izvērtēs iesniegtos dokumentus un kandidātu atbilstību izvirzītajām izglītības un profesionālās pieredzes prasībām. Kandidātiem, kas atbildīs šīm prasībām, būs nepieciešams iesniegt pašrocīgi aizpildītu aptaujas lapu un autobiogrāfiju. Balstoties uz šo informāciju, Valsts drošības dienests (VDD) izvērtēs katra kandidāta atbilstību saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

Kā skaidro Jirgensone, konkursa otrajā kārtā kandidāti konkursa komisijai skaidros savu motivāciju ieņemt vakanto amatu un izklāstīs savu redzējumu par IeVP darbības prioritātēm, attīstību un primārajiem darbiem tuvāko trīs gadu laikā, lai būtiski samazinātu noziedzīgu nodarījumu recidīvu. Tāpat otrās kārtas laikā kandidātiem būs jāatbild uz desmit jautājumiem par valsts pārvaldes uzbūvi un darbības pamatprincipiem, budžeta plānošanu, administratīvo procesu iestādē un iestādes darbības jomu. Šīs kārtas laikā novērtēs arī kandidātu komunikācijas, argumentācijas un prezentācijas prasmes.

Konkursa trešajai kārtai izvirzītos kandidātus vērtēs, pārbaudot viņu vadības kompetences, proti, komandas vadīšanas un pārmaiņu vadīšanas prasmes, orientāciju uz attīstību, stratēģisko redzējumu, kā arī spēju pieņemt lēmumu un uzņemties atbildību.

Pamatojoties uz pirmo trīs konkursa kārtu rezultātiem, komisija tieslietu ministram ieteiks vienu vai vairākus Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšnieka amata kandidātus.

Konkursa ceturtā kārta ir tieslietu ministra pārrunas ar komisijas ieteikto kandidātu vai kandidātiem. Konkursa noslēgumā tieslietu ministrs pieņem lēmumu par viena kandidāta virzīšanu apstiprināšanai Ministru kabinetā.

Kandidātu vērtēšanas komisiju vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, tās sastāvā ir tieslietu ministra biroja vadītājs Aldis Bukšs, Tieslietu ministrijas (TM) valsts sekretārs Raivis Kronbergs, VDD priekšnieka vietnieks Andris Rapiņš, TM parlamentārā sekretāre Ilona Kronberga, TM Valststiesību departamenta direktore Sanita Armagana un TM Personālvadības departamenta direktore Airisa Auzāne. Tāpat kandidātu vērtēšanā uzaicinātie arī neatkarīgie novērotāji, proti, biedrības "Sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS" asociētais pētnieks Valts Kalniņš, biedrības "Sabiedrība par atklātību – Delna" direktore Inese Tauriņa un biedrības "Latvijas Iekšlietu darbinieku arodbiedrība" valdes loceklis Edgars Bole.

Kā ziņots, oktobra vidū IeVP priekšnieces amatu atstāja ģenerāle Ilona Spure, kura pirms pilnvaru termiņa beigām nolēmusi doties izdienas pensijā.

Spure pavēstīja, ka lēmums doties izdienas pensijā nebija spontāns un pirms tam tika pienācīgi izsvērts. Viņa sacīja, ka šis lēmums nav saistīts ar viņas profesionālo darbību vai kādu citu personu ietekmi, un balstās vienīgi uz viņas velmi pievērsties citām lietām, tai skaita uzlabojot savu veselību.

2018. gada aprīlī valdība Spuri iecēla pārvaldes priekšnieces amatā uz vēl vienu termiņu. Spurei termiņš bija paredzēts līdz 2023. gada 18. jūlijam.

Viņa šo amatu ieņēma kopš 2013. gada jūlija. Iepriekš Spure ieņēma IeVP Resocializācijas dienesta priekšnieces amatu.

Spure 2016. gadā ir apbalvota ar tieslietu ministra balvu "Jaunrade tiesiskai Latvijai" un tieslietu sistēmas otrās pakāpes Goda zīmi par īpaši nozīmīgu ieguldījumu ieslodzījuma vietu attīstībā un Ieslodzījuma vietu pārvaldes darbības pacelšanu starptautiskā līmenī. Savukārt 2009.gadā ar Tieslietu ministrijas pirmās pakāpes Atzinības rakstu un "Zelta spalvu" par nopelniem resocializācijas sistēmas izveidē un ieviešanā, bet 2017. gadā kā apbalvojums piešķirts ģenerāļa speciālā dienesta pakāpe. Spure ir starptautiskās cietumu sistēmu organizācijas EuroPris valdes locekle.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!