Foto: LETA

Nacionālo elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekļu amatiem pieteiktas desmit cilvēku kandidatūras, portālu "Delfi" informēja Saeimas Preses dienestā .

Jau ziņots, ka trim no četriem NEPLP locekļiem šī gada februārī beigsies pilnvaru termiņš. Tie ir Ivars Āboliņš, Patriks Grīva un Aurēlija Ieva Druviete. Darbu turpinās Ieva Kalderauska.

Iepriekš Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija sēdē deputāti vienojās izsludināt konkursu uz NEPLP locekļu amatiem, pagaidām neminot konkrētu skaitu, uz cik padomes locekļu amatiem tiek rīkots konkurss.

Kā informē Saeima, uz NEPLP locekļu amatu vietām pretendē desmit kandidāti:

  • pašreizējais NEPLP priekšsēdētājs Āboliņš;
  • NEPLP priekšsēdētāja vietniece Druviete;
  • NEPLP loceklis Grīva;
  • SIA "Hive" valdes priekšsēdētājs un bijušais LTV valdes priekšsēdētājs Ivars Belte;
  • bijušais AS "CBB Konsultāciju birojs" departamenta direktors Mareks Gruškevics;
  • bijusī Latvijas Radio 5 – Pieci.lv programmas direktore Ilva Milzarāja;
  • SIA "NT Piedzīvojumi" valdes loceklis Andris Plakans;
  • Kultūras ministrijas Mediju politikas nodaļas vadītājs Kristers Pļešakovs;
  • "Mix Media Group" producents Aleksandrs Šuņins;
  • bijušais labklājības ministra padomnieks Jānis Zariņš.

Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisija aicina biedrības un nodibinājumus, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā, un citas ieinteresētās personas līdz 10. janvārim sniegt atsauksmes par pieteiktajiem kandidātiem uz NEPLP locekļu amatiem.

NEPLP locekļa amata kandidātam jābūt Latvijas pilsonim ar deklarētu dzīvesvietu Latvijā. Pretendentam jābūt ar augstāko izglītību un vismaz piecu gadu ilgu profesionālo vai akadēmisko pieredzi plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes vai cilvēktiesību jomā.

Nākamajiem NEPLP locekļiem jābūt ar labu reputāciju un tiesīgam saņemt speciālo atļauju pieejai valsts noslēpumam.

NEPLP locekļa kandidāts nedrīkst būt politiskās partijas vai politisko partiju apvienības amatpersona, elektroniskā plašsaziņas līdzekļa kapitāla daļu īpašnieks vai sodīts par tīšu noziegumu, ja viņš nav reabilitēts vai sodāmība nav dzēsta vai noņemta.

Dokumenti ar NEPLP locekļu amatu pretendentiem iesniedzami Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijai līdz šā gada 30. decembrim.

NEPLP ir neatkarīga pilntiesīga autonoma institūcija, kas atbilstoši savai kompetencei pārstāv sabiedrības intereses elektronisko plašsaziņas līdzekļu jomā. Padome uzrauga, lai to darbībā tiktu ievērota Satversme, Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likums un citi normatīvie akti. Padome ir atvasināta publiska persona.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!