Foto: DELFI

No marta Latvijā varētu mīkstināt gandrīz visus Covid-19 ierobežojumus, atstājot maskas, sertifikātus un ierobežojot lielo pasākumu rīkošanu virs 3000 apmeklētājiem, diskusijā TV24 pieļāva veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) padomnieks rīcībpolitikas jautājumos Kaspars Bērziņš.

Bērziņš uzsvēra, ka strauja inficēšanās pieaugušo vidū tikai tagad sākas, un to apliecinot ģimenes ārsti. Omikrona paveids vakcinētajiem cilvēkiem, lai arī esot vājāks, taču vienalga cilvēkus uz vairākām dienām izsitot no ierastā ritma, neļaujot iet uz darbu.

"Tuvākajās divās nedēļās mēs redzēsim, ka saslimstības rādītāji ies uz augšu. Patiesībā mēs redzam tikai sākumu. Mēs redzam, ka lielveikali saīsina darba laikus – nav klientu, cilvēki apslimuši, ir karantīnā, baidās iet uz veikaliem un vienlaicīgi – nav arī darbinieku. Ģimenes ārsti ir pārstrādājušies, slimnīcas ir uz robežas, patreiz tiekot galā, bet arī slimnīcās daudzi darbinieki slimo. Ja tagad visu atvērtu, situācija būtu vēl sliktāka," uzsvēra Bērziņš, norādot, ka ierobežojumus patreiz vēl nevar atcelt.

Bērziņš ir pārliecināts, ka ir jāsagaida slimnīcu darbinieku atgriešanās darbā, uz ko norādot arī nozares speciālisti. Kad līkne sākšot iet uz leju, tad arī varēs atcelt daudzus ierobežojumus.

"Runājot ar nozari, ekspertiem, dzirdam, ka 1. marts varētu būt diezgan drošs datums, kad lielāko daļu drošības pasākumu varētu atcelt, bet svarīgi ir paturēt maskas un saglabāt sertifikātus, jo joprojām redzam, ka pie ģimenes ārstiem, slimnīcās, vairāk nonāk nevakcinētās personas. Svarīgi ir atstāt arī kādus ierobežojumus uz lielo pasākumu apmeklēšanu, lai piepeši nesaslimtu 5000 līdz 10 000 cilvēku," norādīja Bērziņš.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!