Foto: F64

Konkursā uz trim valsts SIA "Latvijas Televīzija" (LTV) valdes locekļu amatiem saņemti 27 pretendentu pieteikumi, liecina Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (SEPLP) ziņojums sociālajos medijos.

Tostarp pēc sākotnējā novērtējuma uz valdes priekšsēdētāja amatu ir iesniegti septiņi pieteikumi. Vienlaikus SEPLP skaidro, ka patlaban personāla atlases kompānija vērtē pieteikumu atbilstību konkursa nolikuma prasībām un gatavos informatīvo ziņojumu konkursa komisijai konkursa pirmajai kārtai, pēc kuras būs zināma precīzāka informācija par konkurenci uz katru no izsludinātajiem amatiem.

Padome vēsta, ka pašlaik tiek vērtēta kandidātu atbilstība nolikuma prasībām. Konkursa komisija 21 .februārī lems, kuri pretendenti tiks virzīti uz otro kārtu.

Atbilstoši Sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu un to pārvaldības likumam LTV valdes locekļu kandidātiem jābūt ar vismaz maģistra līmeņa augstāko izglītību, kā arī viņiem jāpiemīt zināšanām par plašsaziņas līdzekļu nozari, īpaši par sabiedrisko elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozīmi demokrātiskā sabiedrībā.

Kandidātiem nepieciešama vismaz piecu gadu pieredze vadošā amatā plašsaziņas līdzekļu jomā vai vismaz triju gadu pieredze vidējas vai lielas kapitālsabiedrības valdes vai padomes locekļa amatā, vai vismaz piecu gadu pieredze kapitālsabiedrības, organizācijas vai iestādes augstā vadošā amatā, kura ieņemšana apliecina nepieciešamo iemaņu kopumu un kurā gūtā pieredze plašsaziņas līdzekļu jomā tiek uzskatīta par priekšrocību.

Konkurss notiks trijās kārtās. Pirmajā kārtā tiks vērtēta kandidātu atbilstība noteiktajām minimālajām prasībām, otrajā kārtā komisijas locekļi viņus izvaicās par LTV attīstības redzējumu, bet trešajā kārtā labāko pretendentu kompetences padziļināti vērtēs personāla atlases speciālisti.

Konkursa komisijā ietilpst trīs SEPLP locekļi, Pārresoru koordinācijas centra, Baltijas korporatīvās pārvaldības institūta, Rīgas Stradiņa Universitātes un Latvijas Mediju ētikas padomes pārstāvji, kuri darbojas ar balsstiesībām. Latvijas Žurnālistu asociācijas, Latvijas Televīzijas arodbiedrības pārstāvji un personāla atlases kompānijas SIA "Eiro Personāls" pārstāvis konkursā piedalās ar novērotāju un padomdevēju tiesībām.

Konkursā uz LTV valdes priekšsēdētāja un diviem valdes locekļu amatiem varēja pieteikties līdz 2022. gada 6. februārim.

Mēneša bruto atlīdzība LTV valdes priekšsēdētājam paredzēta no 5474 līdz 6015 eiro apmērā, bet valdes loceklim – no 4976 līdz 5468 eiro apmērā.

Šobrīd LTV valdē strādā tikai Ivars Priede, liecina "Firmas.lv" informācija.

SEPLP ir valsts kapitāla daļu turētāja attiecīgajās kapitālsabiedrībās un veic to dalībnieku sapulces funkcijas. SEPLP par valsts kapitāla daļu turēšanu nesaņem atlīdzību no sabiedriskajiem elektroniskajiem plašsaziņas līdzekļiem.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!