Foto: Rīgas dome

Ceturtdien plānots sasaukt Rīgas domes sēdi, lai lemtu par konkrētu, praktisku atbalstu Ukrainai, un paustu Rīgas nosodījumu saistībā ar Krievijas sākto karadarbību, vietnē "Twitter" pavēstīja Rīgas mērs Mārtiņš Staķis (PP).

"Pilsētas Latvijā un pasaulē šajā situācijā nedrīkst stāvēt malā!" pauž politiķis, atzīmējot, ka drīzumā gaidāma papildu informācija.

Kā vēstīts, 14. februārī, paužot atbalstu Ukrainas suverenitātei un integrācijai Eiropā, pie Rīgas domes ēkas tika pacelts Ukrainas karogs.


Tāpat ziņots, ka Krievijas prezidents Vladimirs Putins naktī uz ceturtdienu ap 4:50 (pēc Latvijas un Ukrainas laika), visticamāk, iepriekš ierakstītā uzrunā pasludināja specoperācijas sākumu pret neatkarīgo Ukrainu. Līdz ar šo paziņojumu Krievijas spēki uzsākuši jaunu posmu 2014. gadā sāktajā kaimiņvalsts terorizēšanā.

Ukrainas Bruņotie spēki informē, ka viss sākās pulksten 5.00 ar armijas vienību apšaudīšanu valsts austrumos un raķešu triecieniem pa lidostām, kā arī militārajiem objektiem. Sekojušas artilērijas apšaudes pa pierobežas teritorijām.

Krievijas spēki šķērsojuši Ukrainas robežu gan no Baltkrievijas, gan okupētās Krimas, gan Krievijas puses.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!