Foto: F64

Iedzīvotājus, kuri paši organizē un nogādā palīdzību Ukrainas bēgļiem uz Ukrainas-Polijas robežu, aicina to nedarīt, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā, portālu "Delfi" informēja organizācija "Viegli palīdzēt", kas centralizēti koordinē palīdzības sniegšanu Ukrainas bēgļiem.

Brīvprātīgo kustība "Viegli palīdzēt" sadarbībā ar valsts pārvaldi un nevalstiskajām organizācijām – Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju, Latvijas Platformu attīstības sadarbībai, "Labdarības lapu", "palidzesim.lv", Latvijas Samariešu apvienību, "Paēdušai Latvijai", "Gribu palīdzēt bēgļiem" un citām – organizē koordinētas humānās palīdzības kravu koordinēšanu un piegādi Ukrainas iedzīvotājiem Ukrainā.

Koordinēta humānā palīdzība nozīmē, ka tiek saņemti konkrētu preču pieprasījumi no Ukrainas un tiek komplektētas tikai un vienīgi nepieciešamās preces vairumā.

"Viegli palīdzēt" sadarbojas ar pašvaldībām un organizācijām Ukrainā, apzinot nepieciešamības, un brīvprātīgie koordinē gan humāno kravu iekraušanu Latvijā, gan arī humānās palīdzības izdali Ukrainā vai, nepieciešamības gadījumā, pie Polijas–Ukrainas robežas.

"Ļoti novērtējam Latvijas civiliedzīvotāju vēlmi un gatavību palīdzēt, taču ļoti lūdzam neorganizēt palīdzību pašiem un nevest to uz Polijas–Ukrainas robežu, jo, kā apstiprina organizācijas un valsts iestādes Polijā un Ukrainā, tādējādi rodas haoss un rindas, kas kavē ukraiņu bēgļu nokļūšanu drošībā Eiropas Savienībā," pauž organizācija.

Palīdzība Ukrainas kara bēgļiem ir nepieciešama tagad un būs nepieciešama vēl ļoti ilgi. Ikvienu civiliedzīvotāju, kurš vēlas kaut kādā veidā palīdzēt (ziedojot preces, piedāvājot transportu, piedāvājot mājvietu u.tml.), aicina reģistrēties šeit.

Pēc pieteikuma saņemšanas ar personu sazināsies brīvprātīgie, nekavējoties koordinējot palīdzības sniegšanu.

Tāpat visi uzņēmumi, kuri vēlas atbalstīt humānās palīdzības kravu organizēšanu, aicināti pieteikties, norādot preces, ko uzņēmums var ziedot. Pēc pieteikuma saņemšanas ar uzņēmumu sazināsies, norādot adresi preču nogādāšanai loģistikas centrā Rīgā un vienojoties par preču precīzu apjomu. Sadarbībā ar valsts pārvaldi preces tiks nogādātas Ukrainā.

Atbildot uz aktīvu iedzīvotāju interesi praktiski palīdzēt Ukrainas iedzīvotājiem, kustība "Gribu palīdzēt bēgļiem" sadarbībā ar biedrību TechChill ir izveidojusi platformu, kurā apvienojusi informāciju tiem Latvijas iedzīvotājiem, uzņēmumiem un organizācijām, kas gatavi sniegt atbalstu Ukrainas pilsoņiem, kuri meklē patvērumu Latvijā, un Ukrainas iedzīvotājiem, kuriem šī palīdzība ir nepieciešama.

Platformā var aizpildīt anketu ikviens Latvijas iedzīvotājs, uzņēmums, organizācija un norādīt tieši kādu palīdzību var piedāvāt – dzīvesvietu, darba vietu vai sniegt kāda cita veida atbalstu. Īpaši aicina atsaukties tos cilvēkus, kuri ir gatavi bez atlīdzības piedāvāt mājokļus cilvēkiem no Ukrainas. Pašlaik saņemti jau vairāk nekā 1200 piedāvājumu.

Ukrainas iedzīvotājiem, kuri ierodas Latvijā un kuriem nepieciešams mājoklis, nepieciešams vērsties pie tuvumā esošas Valsts robežsardzes amatpersonas vai arī zvanīt uz +371 67913568 vai +371 67913569.

Informācija par privātpersonu piedāvātajiem mājokļiem tiks nodota Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam (VUGD), kas ir koordinē mājokļa nodrošināšanu cilvēkiem no Ukrainas.

Tāpat platformā var informēt par iespējām nodrošināt transportu cilvēkiem no Ukrainas robežas uz Latviju.

Iedzīvotāji joprojām var ziedot arī finansiāli. Līdz svētdienas pulksten 12.30 platformā "ziedot.lv" Ukrainas cilvēku atbalstam bija saziedoti 1,9 miljoni eiro.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!