Foto: F64

Agrā otrdienas rītā ugunsdzēsēji steidzās uz izsaukumu Liepu ielā Ventspilī, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu koka māja. Ugunsnelaimē bojā gāja viens cilvēks, portālu "Delfi" informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāve Agrita Vītola.

Pulksten 5.12 glābēji steidzās uz izsaukumu Liepu ielā Ventspilī, kur ar atklātu liesmu dega divstāvu koka māja 140 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās četri cilvēki. No ēkas tika iznests viens bojāgājis cilvēks. Pulksten 6.49 uguns izplatīšanās tika ierobežota, un patlaban dzēšana turpinās.

Pirmdienas vakarā VUGD saņēma izsaukumu uz Pildas ielu Rīgā, kur divstāvu ražošanas ēkā deg ventilācijas šahta un jumta konstrukcija 200 kvadrātmetru platībā. No ēkas evakuējās viens cilvēks.

Tāpat saņemts Daugavpilī, kur ugunsgrēks bija izcēlies ieslodzījuma vietā. Notikuma vietā konstatēts, ka pirmā stāva telpā dega sadzīves priekšmeti 5 kvadrātmetru platībā. No ēkas korpusa evakuēti 26 cilvēki.

Pusdienlaikā VUGD saņēma izsaukumu uz Talsu novada Ārlavas pagastu, kur dega divstāvu saimniecības ēka un kūla 400 kvadrātmetru platībā. Pirms VUGD ierašanās no ēkas evakuējās divi cilvēki.

Tāpat saņemts izsaukums Viesītes ielā Jēkabpilī, kur piecstāvu dzīvojamās mājas augšējā stāva dzīvoklī uz plīts bija piededzis ēdiens, kā rezultātā radās sadūmojums. Notikumā cieta cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem.

Laikā no 13. februāra, kad tika reģistrēts šī gada pirmais kūlas ugunsgrēks, valstī dzēsti jau 322 kūlas ugunsgrēki: 81 pērnās zāles ugunsgrēks dzēsts VUGD Latgales reģiona brigādes pārziņas rajonā, 89 – VUGD Zemgales reģiona brigādes pārziņas rajonā, 33 – VUGD Vidzemes reģiona brigādes rajonā, 55 – VUGD Rīgas reģiona pārvaldes pārziņas rajonā un 69 – VUGD Kurzemes reģiona brigādes pārziņas rajonā. Kopējā kūlas ugunsgrēku rezultātā izdegusī platība ir 130,6 hektāri.

Kopumā aizvadītajā diennaktī Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 76 izsaukumus – 50 uz ugunsgrēku dzēšanu, no kuriem 29 bija kūlas, bet divi meža ugunsgrēki, 18 uz glābšanas darbiem, bet astoņi izsaukumi bija maldinājumi.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!