Foto: DELFI

Svētdien, 3. aprīlī, Daugavpilī notiks gājiens Ukrainas atbalstam, portālam "Delfi" apstiprināja pašvaldības pārstāve Gunta Ločmele.

Gājienu pieteikusi privātpersona un tas norisināsies pirms atbalsta koncerta, kas paredzēts svētdien, 3. aprīlī, pulksten 17.

Tā laikā Daugavpils Kultūras pilī pulcēsies vairāki Latvijā zināmi mākslinieki, lai labdarības koncertā paustu savu atbalstu Ukrainai. Koncertu būs iespējams vērot arī tiešraidē uz ekrāna Daugavpilī, Vienības laukumā.

Sadarbībā ar labdarības organizāciju "Ziedot.lv" pasākuma laikā tiks vākti ziedojumi Ukrainas atbalstam - būs iespēja veikt skaidras naudas ziedojumus "Ziedot.lv" kastītēs, kā arī cilvēki tiks aicināti zvanīt uz ziedojumu numuru 9000 6086 (maksa par zvanu būs 1,42 eiro).

Viens no pasākuma māksliniekiem, grupas "DAGAMBA" dalībnieks Valters Pūce uzsver, ka dot kaut nedaudz gaismas šajā tik sarežģītajā un grūtajā laikā ir ļoti svarīgi.

"Paralēli karam Ukrainā notiek informatīvais karš arī pie mums. Tas, ko mēs kā mūziķi varam darīt šajā situācijā, ir runāt par to ar saviem klausītājiem, lai pēc iespējas vairāk mazinātu propagandas iznīcinošo spēku," skaidro Pūce.

Savukārt dziedātāja Patrisha stāsta, ka laiks kopš kara sākuma viņai ir bijis ļoti smags, tā kā viņai ir radinieki, kuri atrodas karā iesaistītajās valstīs.

"Man ir radi Ukrainā, kurus neesam tā arī spējuši sazvanīt. Ir radi Krievijā, kuriem tagad jācieš valsts diktatora dēļ. Mani divi brālēni Baltkrievijā tika aizsūtīti pirmajās rindās armijā, lai dotos karot uz Ukrainu. Viņiem tika atņemti visi sazināšanās līdzekļi, tāpēc nav zināms, kur viņi atrodas un vai vispār vēl ir dzīvi," atklāj dziedātāja.

Koncertā piedalīsies: Aija Andrejeva, Anmary, ansis, Antra Stafecka, Atis Ieviņš, "Bez PVN", "Dabasu durovys", "Dagamba", "Elpa", Intars Busulis, KATŌ, "Kautkaili", "Laika suns", Patrisha, rolands če, "Sudden Lights", "Tautumeitas", "The Sound Poets", projekts "Latvia for Ukraine" (Katrīna Gupalo, Loreta Reide, Gunārs Gaumigs, Miks Dukurs, Ilze Rijniece, Elizabete Vētra, Audiokvartāls, June River, Roberto Meloni, Edgars Vilcāns, Sub Scriptum, Anita Intaite), kā arī folkloras kopa "Svātra", kamerorķestris "Daugavpils Sinfonietta", orķestris "Daugava" un koris "Daugava".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!