Foto: LETA

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) veicis politisko partiju un to apvienību 2020. gada pārskatu un finansiālās darbības pārbaudes, saucot pie administratīvās atbildības septiņas politiskās partijas par pārskatu iesniegšanas kārtības neievērošanu, piemērojot partijām naudas sodus kopumā 4350 eiro, portāls "Delfi" uzzināja birojā.

KNAB skaidroja, ka 2020. gadā 10 politiskajām partijām un to apvienībām tika piešķirts un izmaksāts 4 525 352,75 eiro valsts budžeta finansējums, un no šī finansējuma politiskie spēki izlietojuši 3 934 470,86 eiro.

Pārbaužu laikā KNAB konstatēja, ka sešas politiskās partijas, kuras 2020. gadā saņēma valsts budžeta finansējumu, tā izlietošanā pieļāvušas neatbilstības likuma prasībām, tāpēc partijām piemēroti naudas sodi kopsummā 2200 eiro, un valsts budžetā atmaksājami finanšu līdzekļi 146 462,83 eiro.

Visbiežāk politiskie spēki nav ievērojuši vienas minimālās mēnešalgas ierobežojumu attiecībā uz valsts amatpersonas atalgojuma segšanu un ierobežojumu vienai mērķu grupai izlietot ne vairāk kā 60% no attiecīgajā gadā saņemtā valsts budžeta finansējuma.

KNAB pieņēma lēmumu vienai politiskajai partijai 2022. gadā uz gadu pārtraukt valsts budžeta finansējuma izmaksu, jo partija pretlikumīgi izlietojusi daļu no tai 2020. gadā piešķirtā finansējuma.

Portāls "Delfi" jau vēstīja, ka šī partija ir "Par cilvēcīgu Latviju" (agrāk – "KPV LV").

Saskaņā ar KNAB iesniegto informāciju partijas 2020. gadā ziedojumos kopumā saņēmušas 590 510,44 eiro, savukārt iestāšanās naudās un biedru naudās, kas tās maksātājam pārsniedz vienu minimālo mēnešalgu kalendārajā gadā, partiju biedri iemaksājuši kopsummā 137 992,96 eiro.

Pārbaudot šo pozīciju, KNAB konstatēja, ka trīs politiskās partijas pretlikumīgi saņēmušas ziedojumus, tādējādi iestāde pieņēma lēmumus par finanšu līdzekļu atmaksu, uzdodot politiskajām partijām ieskaitīt valsts budžetā 4 213,13 eiro.

Tāpat KNAB divas politiskās partijas sauca pie administratīvās atbildības par saņemto ziedojumu iesniegšanas kārtības neievērošanu, piemērojot naudas sodus kopsummā 85 eiro.

Šobrīd deviņas politiskās partijas, kuru darbība turpinās, valsts budžetā nav iemaksājušas KNAB administratīvo pārkāpumu procesos iepriekš piemērotos naudas sodus un nav veikušas finanšu līdzekļu atmaksu kopsummā 116 831,79 eiro.

Savukārt 11 politiskajām partijām, kuru darbība ir izbeigta un pret kurām uzsākts likvidācijas process, ir 872 780,76 eiro parādsaistības ar valsti par KNAB pieņemtajiem lēmumiem.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!