Foto: F64

Ministru kabinets otrdien, 19. aprīlī, atbalstīja finansējuma palielināšanu atlīdzībai 27 528 335 eiro apmērā Iekšlietu ministrijas (IeM) un Tieslietu ministrijas (TM) amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm, portālu "Delfi" informēja IeM. Vidējais mēnešalgas palielinājums amatpersonām paredzēts vidēji 10% katru gadu.

Finansējuma palielinājums atlīdzībai IeM un TM amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm 2023. gadā un turpmāk ik gadu plānots 27 528 335 eiro apmērā.

Savukārt finansējuma palielināšana un papildu četru amata vietu izveidei Iekšlietu ministrijas Informācijas centrā 2023. gadam un turpmāk ik gadu paredzēta 621 152 eiro apmērā, palielinot ministriju bāzes izdevumus 2023., 2024. un 2025. gadam par 28 149 487 eiro, tai skaitā IeM par 24 611 551 eiro un TM par 3 537 936 eiro.

"Iekšlietu nozares iestāžu – Valsts policijas, Valsts robežsardzes, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta, Iekšējās drošības biroja, Valsts policijas koledžas, Valsts robežsardzes koledžas, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledžas amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm konkurētspējīgas atlīdzības nodrošināšana ir viens no svarīgākajiem jautājumiem stabilam un ilgtspējīgam dienestam, kas motivē amatpersonas uzsākt un turpināt dienestu, un ir garants valsts iekšējās drošības stiprināšanā," uzskata IeM.

Atalgojuma palielināšanas nepieciešamību ietekmē arī tādi faktori kā augsts korupcijas risks, noteiktie ierobežojumi dienesta laikā, pastāvīga psihoemocionālā spriedze, kā arī paaugstinātas prasības veselībai un fiziskajai sagatavotībai. Nepieciešamību risināt atlīdzības jautājumu nosaka arī negatīvā tendence amatpersonu vakanto amatu skaitā, kuru īpatsvars dienestos ik gadu palielinās.

Vidējais mēnešalgas palielinājums amatpersonām paredzēts vidēji 10% katru gadu, salīdzinot ar bāzes izdevumiem mēnešalgām 2022. gadā, taču detalizēti aprēķini par mēnešalgu pieaugumu sadalījumā pa mēnešalgu grupām, kā arī aprēķini par citu atlīdzības veidu pieaugumu būs zināmi, kad IeM sadarbībā ar TM sagatavos un virzīs Ministru kabineta noteikumu projektu.

Jautājums par pakāpenisku atlīdzības palielinājumu 2024. gadam un turpmākajos gados IeM un TM institūcijās nodarbinātajiem un tam nepieciešamo papildu finansējumu tiks skatīts Ministru kabinetā 2023. gada valsts budžeta likumprojekta un 2023., 2024. un 2025. gada vidēja termiņa budžeta likumprojekta sagatavošanas procesā.

Valdība arī atbalstīja atlīdzības palielināšanu un papildu četru amata vietu izveidi IeM Informācijas centrā (IeM IC), lai stiprinātu personāla resursus kiberdrošības jomā.

IeM IC pašreizējā ģeopolitiskajā situācijā identificējis paaugstinātas intensitātes kiberuzbrukumu riskus kritiskajai infrastruktūrai jeb lielākajai daļai IeM IC uzturēto risinājumu, kas var radīt drošības incidentu krasu pieaugumu – gan papildu slodzi to identificēšanā un izmeklēšanā, gan papildu infrastruktūras resursus informācijas uzkrāšanai un apstrādei.

IeM IC pēdējos gados ir veicis uzlabojumus infrastruktūras modernizācijā un drošības iekārtu modernizācijā, tā rīcībā ir pieejami nepieciešamie drošības risinājumi kiberaizsardzības nolūkiem. Taču pietiekošā skaitā nav pieejams kvalificēts personāls drošības incidentu izmeklēšanai un to seku novēršanai. Tādēļ nepieciešams papildu piesaistīt un apmaksāt četrus kiberdrošības speciālistus un nodrošināt darba tirgum atbilstošu atlīdzību esošajiem astoņiem vadošajiem IeM IC speciālistiem. Papildu četras amata vietas tiks ieviestas Iekšlietu ministrijai noteikto amata vietu skaita ietvaros, attiecīgi samazinot Valsts policijas ilgstoši vakantās amata vietas.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!