Foto: DELFI

Iepriekšējā nedēļā gripas izplatība Latvijā palielinājusies vairāk nekā divas reizes, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) apkopotie dati.

Šajā laika periodā ģimenes ārstu praksēs reģistrēti 138 gripas gadījumi. Četrās teritorijās – Rīgā, Jelgavā, Jūrmalā un Liepājā – gripas intensitāte bija virs 100 gadījumiem uz 100 000 iedzīvotājiem, norāda SPKC.

Kā liecina SPKC dati, reģistrēti 225,2 gripas gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem, savukārt nedēļu iepriekš tie bija 99,6 uz 100 000 iedzīvotāju.

Savukārt slimnīcas ziņojušas par 43 stacionētiem pacientiem saistībā ar gripu.

13 pacienti stacionēti Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā, 10 pacienti – Vidzemes slimnīcā, vēl 10 – Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS), četri – Daugavpils reģionālajā slimnīcā, trīs – Jēkabpils reģionālajā slimnīcā un pa vienam pacientam Liepājas un Ziemeļkurzemes reģionālajā slimnīcā. Par vienu stacionētu pacientu ar gripas izraisītu pneimoniju informēja BKUS.

Iepriekšējā nedēļā pacienti, kuri bija uzņemti slimnīcās ar gripas diagnozi, bija dažādās vecuma grupās: astoņi pacienti bija 0-4 gadu, 11 pacienti 5-14 gadu, 16 pacienti 15-64 gadu un septiņi pacienti 65+ vecuma grupā.

SPKC atgādina, ka šobrīd vakcināciju pret gripu valsts apmaksā ikvienam iedzīvotājam.

Jau ziņots, ka kopš 17. marta SPKC ir paziņojis par gripas epidēmiju Latvijā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!