Foto: LETA

Pašreizējais Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieks Jēkabs Straume ir pieteicies konkursā uz biroja priekšnieka amatu, trešdien Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" apliecināja pats Straume.

Aģentūra LETA vairākkārt, tostarp, vēl otrdien ar KNAB pārstāvju starpniecību Straumem bija vaicājusi par to, vai viņš ir pieteicies minētajā konkursā. Straume iepriekš atbildēja, ka nevarot to ne apstiprināt, ne noliegt.

Straume, atskatoties uz paveikto, Latvijas Radio apgalvoja, ka pirms pieciem gadiem KNAB saņēmis nolaistā stāvoklī, tostarp, motivācijas un atalgojuma jomā. Pārliecinot valdību, KNAB patlaban atalgojums ir adekvāts, KNAB ēka ir priekšzīmīga, ir piešķirtas papildu štata vietas un ir citi nepieciešamie resursi.

Ministru kabinets 8.martā nolēma rīkot atklātu konkursu uz KNAB priekšnieka amatu. Likums nosaka, ka KNAB priekšnieku ieceļ amatā uz pieciem gadiem. Pretendenti bija aicināti iesniegt pieteikumus elektroniski līdz 6.aprīlim. Konkursā saņemti pieteikumi tikai no diviem pretendentiem.

Jūnijā noslēgsies pašreizējā KNAB priekšnieka Straumes amata pilnvaru termiņš, tādēļ tika izsludināts konkursu uz šo amatu.

Konkursā varēja pieteikties arī Straume, jo viņš amatā pavadījis tikai vienu termiņu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!