Фото: F64

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) saņēmis 46 politisko partiju 2021. gada pārskatus, kas partijām bija jāiesniedz līdz likumā noteiktajam termiņam – 31. martam. Vienlaikus birojs uzsācis 18 administratīvā pārkāpuma procesus par politisko partiju gada pārskatu neiesniegšanu noteiktajā termiņā vai kārtībā, portāls "Delfi" uzzināja birojā.

KNAB likumā noteiktajā termiņā un kārtībā līdz maija sākumam nav saņēmis 16 politisko partiju 2021. gada pārskatus: "Alternative", "Apvienība Iedzīvotāji", "Atmoda", "Atmoda Latvijai", "Brīvai Stiprai Latvijai", "Brīvība. Brīvs no bailēm, naida un dusmām", "Krimuldas novada partija", "Kristīgi Progresīvā Partija", "Latvija Pirmajā Vietā", "Latvijas Atdzimšanas partija", "Likums.Atbildība.Kārtība", "Mūsu partija", "Rīcības partija", "Ropažu komanda", "Sadarbība" un "Vienoti Latvijai".

Divas politiskās partijas pēc saņemtā KNAB lēmuma par administratīvā pārkāpuma procesa uzsākšanu novērsa pārkāpumu un iesniedza gada pārskatu.

Tāpat divas politiskās partijas nav ievērojušas likumā noteikto gada pārskata iesniegšanas kārtību, kas paredz nepieciešamās informācijas ievietošanu Elektronisko datu ievades sistēmā.

Likumā noteikts, ka, ja partija neiesniedz gada pārskatu, tad KNAB var lemt par tālāko rīcību, tostarp partijas darbības apturēšanu.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !