Foto: LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) uz pārrunām 5. maijā izsaucis Krievijas vēstnieku Latvijā Mihailu Vaņinu, lasāms ministra "Twitter" profilā.

Šāds lēmums pieņemts saistībā ar Krievijas ārlietu ministra Sergeja Lavrova izteikumiem Itālijas televīzijā, kuros viņš apgalvoja, ka fakts, ka Ukrainas prezidents Volodimirs Zelenskis arī ir ebrejs, nenozīmējot, ka viņa valstī neeksistējot nacisma elementi.

Viens no meliem un propagandas elementiem, kuru Maskava izmanto, lai pamatotu iebrukumu Ukrainā, ir nepieciešamība "denacificēt" Ukrainu. Šis Krievijas arguments ir absolūti nepamatots, faktiem neatbilstošs un izpelnījies starptautisku nosodījumu.

Izraēla asi nosodījusi Lavrova izteikumus. "Zemiskākais rasisma paveids pret ebrejiem ir pašu ebreju apsūdzēšana antisemītismā,'' Lavrova izteikumus par nepiedodamiem un nekaunīgiem nodēvējot, sacīja Izraēlas ārlietu ministrs Lapids.

Krievijas ārlietu ministra izteikumus nosodīja arī Izraēlas komunikācijas ministrs Joass Hendels, nodēvējot tos par maldiem, kuri tiek izmantoti, lai attaisnotu nežēlīgo iebrukumu Ukrainā.

Ukraina arī nosodīja Lavrovu. Mihails Podoļaks, Zelenska padommnieks, sacīja: "Lavrova tiešie antisemītiskie izteikumi ir pierādījums tam, ka Krievija ir nacistu ideoloģijas pēctece".

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!