Foto: RIA Novosti/Scanpix/LETA / Privātais arhīvs / Delfi kolāža

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (JV) tā dēvētajā "melnajā sarakstā" iekļāvis Krievijas estrādes mūziķi Filipu Kirkorovu, komiķi Vladimiru Vinokuru, lasāms ministra ierakstā sociālajā medijā "Twitter".

Ieceļošana Latvijā nu liegta bijušajai vingrotājai un oligarha Ališera Usmanova sievai Irinai Vīnerei-Usmanovai, kā arī komiķim Jevgeņijam Petrosjanam.

"Delfi" jau vēstīja, ka kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā šā gada 24. februārī pēc Valsts drošības dienesta (VDD) ierosinājuma tā dēvētajā melnajā sarakstā iekļauti 56 ārvalstnieki.

20 no viņiem ir Krievijas pilsoņi, astoņi ir Baltkrievijas pilsoņi, savukārt 28 – citu valstu pilsoņi, kuri īsteno Krievijas vai Baltkrievijas interesēm atbilstošas aktivitātes.

Savukārt, ņemot vērā šā gada 18. martā Maskavā notikušo publisko prokremlisko pasākumu Lužņiku stadionā, kas tika organizēts par godu Krimas aneksijai un atbalstam šī brīža Krievijas izvērstajai karadarbībai Ukrainā, kultūras ministrs Nauris Puntulis (NA) vērsies ar aicinājumu Ārlietu ministrijā (ĀM) izvērtēt pasākuma dalībnieku – mākslinieku iekļaušanu Latvijā nevēlamo personu sarakstā, nosakot aizliegumu ieceļot Latvijā.

"Melnajā sarakstā" iekļautajām personām ir noteikts liegums ieceļot Latvijā uz nenoteiktu laiku.

Seko "Delfi" arī vai vai Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!