Foto: F64
Ministru kabinets otrdien, 17. maijā, izdeva rīkojumu naturalizācijas kārtībā uzņemt Latvijas pilsonībā 54 personas, portālu "Delfi" informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Ministru kabinetam sagatavotajā rīkojuma projektā ''Par uzņemšanu Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā'' ir iekļauti 54 pilsonības pretendenti, tostarp divi viņu nepilngadīgie bērni.

No 52 pilsonības pretendentiem 78% ir krievi, 3% ukraiņi, 1% baltkrievi, kā arī lietuvieši, poļi un citas tautības.

17% pilsonības pretendentu ir pamata, 59% – vidējā, 23% – augstākā izglītība.

Tuvāko dienu laikā jaunie pilsoņi pa pastu saņems paziņojumu no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP), kurā būs informācija par personas uzņemšanu pilsonībā, kā arī tiks sniegta būtiskākā informācija par jaunās Latvijas pilsoņa pases noformēšanas iespējām.

PMLP atgādina, ka līdz ar uzņemšanu Latvijas pilsonībā, tiek mainīts personas tiesiskais statuss, tādēļ līdzšinējā nepilsoņa pase vairs nav derīga izmantošanai ne iekšzemē, ne ceļojumiem uz ārzemēm.

Kopš 1995. gada Latvijas pilsonībā naturalizācijas kārtībā ir uzņemtas 148 528 personas. Šogad jau uzņemtas 216 personas, kas ir puse no 2021. gadā kopējā skaita.

Lai kļūtu par Latvijas pilsoni naturalizācijas kārtībā, personai ir jāvēršas jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā neatkarīgi no savas dzīvesvietas.

Latvijas pilsonībā tiek uzņemtas personas, kas apliecinājušas savu latviešu valodas prasmi, kā arī sekmīgi nokārtojušas Satversmes pamatnoteikumu, valsts himnas teksta un Latvijas vēstures zināšanu pārbaudi.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!