Foto: Publicitātes foto

Ministru kabinets otrdien, 17. maijā, nolēma infrastruktūras izbūvei uz austrumu robežas piešķirt papildus 1,68 miljonus eiro, portālu "Delfi" informēja Iekšlietu ministrijā (IeM).

Otrdien Ministru kabineta sēdē tika izskatīts IeM padotībā esošās Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) sagatavotais informatīvais ziņojums par pagaidu dzeloņstiepļu žoga izbūvi uz valsts sauszemes robežas gar Latvijas un Baltkrievijas robežu, Latvijas un Krievijas robežas infrastruktūras izbūves ekspertīzi un īpašuma tiesību sakārtošanas gaitu, kā arī nepieciešamo papildus finansējumu, lai šos uzdevumus pabeigtu.

Valdība atbalstīja rīkojuma projektu par 1 685 024 eiro piešķiršanu NVA no budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", lai segtu izdevumus, kas saistīti ar līgumsaistību izpildi par pagaidu dzeloņstiepļu žoga izbūvi uz valsts ārējās sauszemes robežas gar Latvijas un Baltkrievijas robežu, valstij piekritīgo zemes vienību kadastrālās uzmērīšanu un īpašuma tiesību sakārtošanu, robežpunktu identificēšanu un robežstigu atjaunošanu valsts robežas joslā gar Baltkrieviju un Krieviju, kā arī valsts ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūves pabeigšanu gar Latvijas un Krievijas robežu.

IeM informēja, ka patlaban, lai nodrošinātu valsts ārējās sauszemes robežas apsardzībai nepieciešamās infrastruktūras izbūvi gar valsts ārējo sauszemes robežu, NVA turpina zemes vienību kadastrālo uzmērīšanu, robežpunktu identificēšanu un robežstigu atjaunošanu Latvijas valsts robežas joslā gar Baltkrievijas un Krievijas robežu.

Līdz šā gada 2. maijam NVA ir noslēgusi astoņus līgumus ar komersantiem par valstij piekritīgo zemes vienību kadastrālo uzmērīšanu valsts robežas joslā un trīs līgumus par atsavināto zemes vienību robežpunktu identificēšanu un robežstigu atjaunošanu valsts robežas joslā gar Baltkrieviju un Krieviju. Saskaņošanas un parakstīšanas procesā ir divi līgumi par trīs valstij piekritīgo zemes vienību kadastrālo uzmērīšanu.

Lai nodrošinātu Latvijas un Krievijas robežas infrastruktūras izbūves pabeigšanu un nodotu to ekspluatācijā, NVA šā gada 15.martā ir noslēgusi līgumu par valsts robežjoslas gar Latvijas un Krievijas robežas izbūves ekspertīzi ar komersantu, līgumā atrunātais ekspertīzes veikšanas laiks ir seši mēneši.

NVA arī ir nodrošinājusi visu ar pagaidu dzeloņstiepļu žoga uz robežas ar Baltkrieviju papildus 22,8 kilometru izbūvi saistīto līgumu noslēgšanu, tajā skaitā līgumi par izbūves darbiem, par tehniskās būvuzraudzības pakalpojumiem un dzeloņstiepļu materiālu piegādi. Izbūves darbi uzsākti 1. aprīlī un tos plānots pabeigt līdz maija beigām.

Jau vēstīts, ka Ministru kabinets 10. maijā apstiprināja grozījumus rīkojumā par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, kas paredz pagarināt ārkārtējo situāciju Ludzas novadā, Krāslavas novadā, Augšdaugavas novadā un Daugavpils pilsētā uz vēl trīs mēnešiem, proti, līdz 10. augustam.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!