Foto: F64

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas darbinieki maijā apturēja noziedzīga grupējuma darbību, kurš nodarbojās ar pievienotās vērtības nodokļa (PVN) izkrāpšanu un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizāciju lielā apmērā, portālu "Delfi" informēja VID.

Atbilstoši VID speciālistu secinājumiem, noziedzīgais grupējums īstenoja nodokļu izkrāpšanas shēmu, un tā tika realizēta metālapstrādes un ēdināšanas jomās.

Veicot virkni izmeklēšanas un operatīvo darbību, esot noskaidrots, ka laika periodā no 2020. gada janvāra līdz 2021. gada decembrim shēmas "klienti" savos grāmatvedības dokumentos uzrādīja un PVN deklarācijās iekļāva faktiski nenotikušus darījumus ar fiktīviem uzņēmumiem.

Sāktā kriminālprocesa ietvaros VID Nodokļu un muitas policijas pārvaldes darbinieki veica procesuālās darbības Rīgā, Daugavpilī, Jelgavā un Ķekavā, tajā skaitā, 33 kratīšanas kriminālprocesā iesaistīto personu dzīves vietās, birojos, juridiskajās adresēs un automobiļos.

Kratīšanu laikā atrasti un izņemti kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi, tajā skaitā skaidra nauda, mobilie tālruņi, datori, zīmogi, datu nesēji, trešo personu pases, ID kartes un grāmatvedības dokumenti, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā, kā arī narkotiskās un psihotropās vielas.

Saistībā ar organizētā noziedzīgā grupējuma darbībām VID Nodokļu un muitas policijā ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 218. panta trešajā daļā, 218.1 panta trešajā daļā un 195. panta trešajā daļā paredzētajām noziedzīgo nodarījumu pazīmēm.

Par minētajiem noziedzīgajiem nodarījumiem trīs personas tika aizturētas un atzītas par personām pret kurām uzsākts kriminālprocess.

Valstij nodarītā zaudējuma apmērs tiks noskaidrots izmeklēšanas laikā.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likuma 19. pantu, neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!