Foto: Pixabay
Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP) mudina pilsoņus pievērst uzmanību personu apliecinošu dokumentu derīguma termiņiem, lai sekmīgi varētu piedalīties rudenī gaidāmajās 14. Saeimas vēlēšanās, portālu "Delfi" informēja PMLP.

Lai mazinātu rindas uz PMLP pakalpojumiem, iestāde veikusi vairākus uzlabojumus.

28 teritoriālajās nodaļās katru darba dienu var noformēt un saņemt personu apliecinošus dokumentus – pilsoņu un nepilsoņu pases un personas apliecības jeb eID kartes – pirms pandēmijas pieņemšanas kārtībā. Tas nozīmē, ka klienti galvenokārt tiek apkalpoti rindas kārtībā, tiem neveicot iepriekšēju pierakstu.

Pārvaldes dati liecina, ka šāda klientu pieņemšanas kārtība ļauj apkalpot līdz pat 25% vairāk klientu nekā līdz šim, tādējādi uzlabojot pakalpojuma pieejamību.

Personu apliecinošos dokumentus iespējams noformēt raiti: vairumā gadījumu aptuvenais rindā gaidīšanas laiks ir līdz vienai stundai. Tāpēc PMLP klientus aicina savlaicīgi pārbaudīt savu personu apliecinošo dokumentu – pases un eID kartes – derīguma termiņu un neatlikt dokumentu noformēšanu uz pēdējo brīdi.

Pārvalde informē, ka iepriekšēja pieraksta iespēja pases un eID kartes noformēšanas un izsniegšanas pakalpojumu saņemšanai saglabāta būtiski samazinātā apjomā un galvenokārt klienti tiek aicināti katru darba dienu noformēt pasi un eID karti rindas kārtībā. Tiem klientiem, kuri vēlas noformēt uzturēšanās atļaujas kartes, vēl aizvien jāveic iepriekšējs pieraksts pakalpojuma saņemšanai.

Lai palielinātu klientu apkalpošanas kapacitāti un pakalpojuma pieejamību, 14 Pārvaldes teritoriālajās nodaļās (Rīgas 1. nodaļā, Rīgas 2. nodaļā, Rīgas 4. nodaļā, Aizkraukles, Bauskas, Cēsu, Daugavpils, Dobeles, Jelgavas, Jēkabpils, Kuldīgas, Saldus, Tukuma nodaļā) pagarināts darba laiks trešdienās un ceturtdienās.

Tāpat plānots, ka no jūnija PMLP Rīgas 1. nodaļā tiks paplašināta klientu apkalpošanas kapacitāte, par 12 darbiniekiem palielinot klientu apkalpotāju skaitu. Paredzams, ka šis risinājums Rīgas 1. nodaļā ļaus dienā apkalpot aptuveni 600 klientu katru darba dienu.

No jūnija paredzēts apzināt apmēram 18 000 Latvijas balsstiesīgo iedzīvotāju, kuriem 1. septembrī beigsies personu apliecinošo dokumentu termiņš, lai mudinātu un atgādinātu savlaicīgi apmeklēt Pārvaldes teritoriālās nodaļās un noformēt dokumentus līdz 14. Saeimas vēlēšanām.

Vienlaikus PMLP atgādina, ka no 2023. gada 1. janvāra eID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments ikvienam Latvijas pilsonim un nepilsonim, kurš sasniedzis 15 gadu vecumu.

Šis nosacījums neattiecas uz cilvēkiem, kas pārsnieguši darbspējas vecumu, jeb uz pensionāriem. Viņiem eID karte jānoformē līdz pārejas perioda beigām – 2030. gada 31. decembrim.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!