Foto: LETA
Valsts policijas (VP) Iekšējās kontroles birojs savulaik sācis disciplinārlietu pret kādu policijas darbinieku par aizdomīgu informācijas ievākšanu no datubāzēm maksātnespējas administratora un advokāta Mārtiņa Bunkus slepkavības lietā, vēstīja TV3 raidījums "Nekā personīga".

Mārtiņa Bunkus brālis Kristaps Bunkus šī gada sākumā izplatīja publisku paziņojumu, kurā pauda aizdomas par nu jau slepkavības lietā apcietinātā uzņēmēja Mihaila Uļmana saitēm ar bijušo augsta ranga policijas darbinieku Andreju Sozinovu. Abi agrāk strādājuši Latvijas Pasta bankā (šobrīd "LPB Bank").

"Laikā, kad Sozinovs ieņēma Rīgas reģiona Kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieka krēslu, viņš iemanījās to apvienot ar darbu Uļmana kontrolētajā bankā, sākotnēji oficiāli, vēlāk, iespējams, arī neoficiāli. Vienlaikus šai amatpersonai bija gana lielas iespējas ietekmēt smagu noziegumu izmeklēšanas virzību. Tas raisīja aizdomas, ka Sozinovs, ilgstoši ieņemot Kriminālpolicijas priekšnieka amatu, veica darbības atsevišķu uzņēmēju interesēs," rakstīja Kristaps Bunkus.

Raidījums vēstīja, ka Mārtiņš Bunkus pirms nāves bija vērsies ar iesniegumu pie ģenerālprokurora, paužot aizdomas, ka Uļmans, iespējams, policijā kādu piekukuļo. KNAB Bunkus aizdomas pārbaudījis, taču neko nav atklājis.

Nogalinātā advokāta ģimene uzskata, ka Sozinovs, iespējams, centies iejaukties policijas darbā arī pēc Bunkus nogalināšanas. Pirms diviem gadiem VP Iekšējās kontroles birojs nopratinājis ap 30 policistus un atklājis, ka viens darbinieks nespēj pamatot, kāpēc izmantojis datubāzes un vācis ziņas par Bunkus slepkavības lietu. Par to ierosināta disciplinārlieta.

Policijas vadībā nonākot Armandam Rukam, Sozinovu pārcēla amatā uz Jelgavu, bet darbu policijā pavisam viņš atstāja tikai pagājušajā vasarā, kad viņu apsūdzēja naudas atmazgāšanā un dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā.

Kā ziņots, Valsts policija otrdien paziņoja, ka tai izdevies noskaidrot faktiski visu Mārtiņa Bunkus slepkavībā iesaistīto personu ķēdi, sākot no pasūtītāja, līdz organizētājam un izpildītājam. 24.maijā tikušas aizturētas vairākas personas, tostarp izpildītājs un pasūtītājs.

Aģentūras LETA rīcībā esošā informācija liecina, ka šonedēļ šajā lietā apcietinājums piemērots kopumā trijām personām - uzņēmējam Uļmanam, uzņēmējam Aleksandram Babenko un vēl kādam vīrietim.

Patlaban lieta pārkvalificēta pēc Krimināllikuma panta par slepkavību sevišķi pastiprinošos apstākļos, ja to izdarījusi organizēta grupa. Par šādu noziedzīgu nodarījumu var piemērot mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu no 15 līdz 20 gadiem.

Mārtiņš Bunkus tika nošauts 2018. gada 30.maija rītā, kad viņš ar automašīnu brauca garām Rīgas Meža kapiem. Īsi pēc slepkavības netālu no notikuma vietas tika atrasta sadedzināta ar viltotiem valsts numuriem aprīkota automašīna, kura, visticamāk, bija saistīta ar slepkavību.

2021. gada vasarā tapa zināms, ka viens no iespējamajiem maksātnespējas administratora Mārtiņa Bunkus slepkavības izpildītājiem ticis apcietināts Ukrainā saistībā ar kādu citu noziegumu. Kā vēstīja Latvijas Televīzija, aizdomās turētais Ukrainā ticis aizturēts par citu noziegumu, kas nav saistīts ar Latviju, taču izmeklēšanas laikā viņš esot sācis liecināt arī saistībā ar Bunkus slepkavību.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!