Foto: LETA

Ministru kabinets otrdien, 31. maijā, atbalsta Ilzes Znotiņas atkārtotu iecelšanu Finanšu izlūkošanas dienesta (FID) vadītājas amatā. Gala lēmums būs jāpieņem Saeimai.

Balsojumā par Znotiņas apstiprināšanu amatā atturējās labklājības ministrs Gatis Eglītis (K).

Znotiņa FID priekšnieces amatā tika iecelta 2018. gada 1. jūnijā, līdz ar to viņas pilnvaru termiņš beidzas šodien, 31. maijā.

Jaunais FID vadītājs tika meklēts ar konkursa starpniecību. Tajā pieteicās astoņi pretendenti, bet konkursa rezultātā komisija par atbilstošāko pretendentu atzina Znotiņu.

Konkursa pēdējā jeb vadības kompetenču novērtēšanas kārtā Znotiņa ļoti labi pierādījusi savas spējas un pieredzi pārmaiņu vadīšanā, lēmumu pieņemšanā un komandas vadīšanā. Savukārt izcils sniegums bija stratēģiskajā redzējumā un spējā sasniegt rezultātus.

Pirms darba FID Znotiņa bijusi zvērinātu advokātu biroja "Deloitte Legal" partnere un kā zvērināta advokāte specializējusies strīdu izšķiršanā. Tur Znotiņa veikusi krāpšanas apkarošanas pārbaudes starptautiskos un vietējos uzņēmumos, un viņas pārziņā bijuši regulatīvie un maksātnespējas jautājumi, kukuļdošanas apkarošana, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršana un "balto apkaklīšu" noziegumu izmeklēšana.

Vienlaikus neilgi pirms iecelšanas FID priekšnieces amatā 2018. gadā Znotiņa vadīja Latvijas nacionālā noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma finansēšanas novēršanas risku izvērtējuma sagatavošanu, kā arī vairāku atsevišķu nozaru izvērtējumus.

Znotiņa ir iesniegusi promocijas darbu Latvijas Universitātes Juridiskajā fakultātē. Viņa Rīgas Juridiskajā augstskolā ieguvusi maģistra grādu starptautiskajās un Eiropas tiesībās, savukārt Latvijas Universitātē – bakalaura grādu tiesību zinātnē.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!