Fоtо: DELFI

Bijušais Satversmes tiesas priekšsēdētājs Gunārs Kūtris arī 14. Saeimas vēlēšanās startēs no Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) saraksta. Kūtris šo politisko spēku pārstāvēja 13. Saeimas vēlēšanās, bet netika ievēlēts parlamentā.

ZZS pārstāvji portālu "Delfi" informēja, ka politiskajam spēkam pievienojušies vairāki tiesībaizsardzības nozares profesionāļi, piekrītot startēt 14. Saeimas vēlēšanās no Rīgas vēlēšanu apgabala.

ZZS deputātu kandidātu vidū Rīgā būs Kūtris, kurš patlaban vada Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes Krimināltiesisko zinātņu katedru. Kūtris savulaik ienāca politikā ar Ingunas Sudrabas vadīto partiju "No sirds Latvijai". Viņš tika ievēlēts 12. Saeimā, bet 13. Saeimā kandidēja no ZZS saraksta.

Tāpat Latvijas Zemnieku savienībā, kas ir viena no ZZS veidojošajām partijām, ir iestājusies bijusī Valsts policijas Galvenās Kriminālpolicijas pārvades kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska, kura šobrīd ir Valsts policijas koledžas Tiesību katedras docente.

No ZZS saraksta Rīgā gaidāmajās parlamenta vēlēšanās startēs arī kriminologs, juridisko zinātņu doktors Andrejs Vilks.

ZZS patlaban gatavojas Saeimas vēlēšanām un drīzumā sabiedrība tiks iepazīstināta ar apvienības programmu un deputātu kandidātu sarakstiem.

Jau vēstīts, ka Latvijas Zaļā partija (LZP) nolēma izstāties no Zaļo un zemnieku savienības (ZZS). Vēlāk partija atbalstīja pievienošanos LZP, Latvijas Reģionu apvienības (LRA), Liepājas partijas (LP) un uzņēmēja Ulda Pīlēna biedrības apvienotajam sarakstam 14. Saeimas vēlēšanām.

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !