Foto: F64

Svētdien slimnīcās nogādāti desmit cilvēki ar pārkaršanas pazīmēm, informēja Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Inga Vītola.

Kopumā pēdējo divu dienu laikā NMPD mediķi ārstniecības iestādē nogādājuši 25 cilvēkus ar pārkaršanas pazīmēm.

Pēc Vītolas paustā, NMPD pašlaik nav būtiski palielinājusies noslodze saistībā ar izsaukumiem, kas saistīti ar nopietnām veselības problēmām karstuma ietekmes dēļ.

Visbiežāk nopietnās sūdzības gan pieaugušajiem, gan bērniem ir pēc ilgstošas uzturēšanās dienas vidū tiešos saules staros - tādi izsaukumi ir gan pēc atpūtas pie ūdenstilpēm, gan arī sadzīviski ikdienā.

Tāpat papildus netiek uzņemts pietiekami daudz šķidruma. Atsevišķās situācijās netiek pārtraukti dārza darbi vai citas ikdienas aktivitātes pie sliktas pašsajūtas, līdz vēlāk ir nopietnas veselības problēmas, kas saistītas, piemēram, ar samaņas traucējumiem, kavētu apziņu, izteiktu nespēku un nepieciešama neatliekami mediķu palīdzība, norādīja Vītola.

Kā ziņots, šodien un rīt Latvijā gaidāmā ekstremālā karstuma dēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs izsludinājis sarkano brīdinājumu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!