Фото: LETA
Piektdien, 1. jūlijā, Centrālā statistikas pārvalde (CSP) uzsāks aptauju "Dzīves kvalitāte pilsētās", lai iegūtu valstspilsētu iedzīvotāju viedokli par pilsētas vides kvalitāti, izglītību, nodarbinātību, ikdienas pārvietošanās paradumiem pilsētā, portālu "Delfi" informēja CSP.

Iedzīvotāju aptauja notiks no 1. jūlija līdz 30. septembrim, un dalībai tajā aicinātas 7,5 tūkstoši mājsaimniecību, aptverot deviņas Latvijas valstspilsētas – Daugavpili, Jelgavu, Jēkabpili, Jūrmalu, Liepāju, Ogri, Rēzekni, Valmieru un Ventspili.

Galvaspilsēta CSP apsekojumā nav iekļauta, jo datus par Rīgu ievāks ES statistikas birojs "Eurostat".

Aptauja notiks divās kārtās. Pirmajā kārtā, kas notiks no 1. jūlija līdz 15. jūlijam, apsekojuma izlasē iekļautie iedzīvotāji, kuri saņems vēstuli ar uzaicinājumu piedalīties aptaujā, varēs aizpildīt e-anketu vietnē e.csp.gov.lv.

Lai autentificētos, būs jāizmanto internetbanka, e-identifikācijas karte vai e-paraksts. Anketu varēs aizpildīt latviešu vai krievu valodā.

Konsultācijas par e-anketas aizpildīšanu būs pieejamas no 1. jūlija līdz 15. jūlijam darba dienās no pulksten 10.00 līdz 18.00 pa bezmaksas tālruni 80008811 vai e-pastu: regstat@csp.gov.lv.

Otrajā kārtā, kas notiks no 16. jūlija līdz 30. septembrim, notiks telefonintervijas, kā arī klātienes intervijas, ja to atļaus epidemioloģiskā situācija.

Intervētāja identitāti būs iespējams pārbaudīt CSP tīmekļa vietnē vai pa iepriekš minēto bezmaksas tālruni. Aptaujā iegūtā informācija tiks izmantota tikai apkopotā veidā, un CSP garantē iesniegto atbilžu konfidencialitāti.

Aptauja "Dzīves kvalitāte pilsētās" Latvijā iepriekšējo reizi notika 2017. gadā.

2017. gada apsekojuma rezultāti liecina, ka ikdienā liela daļa iedzīvotāju ar automašīnu pārvietojas Valmierā (61%), Jelgavā (60%), Jēkabpilī (58%), Jūrmalā (55%), Ventspilī (54%), Rēzeknē (53%). Tikai Daugavpilī iedzīvotāju biežāk izmanto sabiedrisko transportu nekā automašīnu. Mazāk par pusi no iedzīvotājiem ikdienā izmanto auto vēl tikai Liepājā (45%).

Savukārt pilsētas sabiedrisko transportu visbiežāk izmanto daugavpilieši (71%), un viņi ar to ir arī visapmierinātākie (85%). Arī puse Liepājas un Rēzeknes iedzīvotāju (52% katrā) izvēlas sabiedrisko transportu, un vairums liepājnieku (75%) un rēzekniešu (74%) ar to ir apmierināti. Retāk ar sabiedrisko transportu pārvietojas Jūrmalā un Ventspilī (47% katrā), Jēkabpilī (46%) un Jelgavā (43%).

Ar velosipēdiem visbiežāk ikdienā pārvietojās Liepājā - 13%, no kuriem 10% ir vīrieši un tikai 3% sievietes. Savukārt visretāk ar velosipēdiem brauc Rēzeknē (2%). Parējās pilsētās ikdienā braukt ar velosipēdu izvēlas 10% valmieriešu, 9% jelgavnieku un ventspilnieku (katrā pilsētā), 8% jēkabpiliešu, 6% jūrmalnieku un 4% daugavpiliešu.

Lielākā daļa pilsētu iedzīvotāju par aktuālajām problēmām nosaukuši bezdarbu, veselības aprūpes pakalpojumus un ceļu infrastruktūru, tomēr katras pilsētas būtiskākās problēmas atšķiras.

Visbiežāk pozitīvi par savu dzīvi pilsētā izteicās Jūrmalas, Jelgavas un Valmieras iedzīvotāji (94 % no pilsētas iedzīvotājiem), bet visnegatīvāk Daugavpils un Rēzeknes iedzīvotāji (attiecīgi 16 % un 13%).

Visapmierinātākie ar pilsētas kultūras objektiem un izglītības iestādēm ir valmierieši (attiecīgi 93% un 78%), ar sporta objektiem – ventspilnieki (81%), bet ar veselības aprūpes pakalpojumiem, ārstiem un slimnīcām – jūrmalnieki (67%).

Читайте нас там, где удобно: Facebook Telegram Instagram !