Foto: LETA

Lai kompensētu radušos izdevumus par Rīgas vienotā atbalsta centra Ukrainas iedzīvotājiem darbību martā un aprīlī, nolemts grozīt attiecīgo valdības rīkojumu, kas nosaka atbalsta sniegšanas kārtību, portālam "Delfi" pavēstīja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietniece reģionālās attīstības jomā Ilze Oša.

Jautājumi par to, kā turpmāk finansēs Rīgas atbalsta centru Kaļķu ielā, kļuvuši aktuāli pēc tam, kad galvaspilsēta lūdza kompensēt izdevumus par centra darbību martā un aprīlī, taču saņēmusi VARAM atteikumu, otrdien pauda Rīgas mērs Mārtiņš Staķis.

Ministrijā atteikumu skaidro ar to, ka spēkā esošajā likumdošanā nav paredzēta šāda izdevumu kompensēšana un tādēļ to nav iespējams veikt.

Savukārt pēc tam, kad dome vērsās Ministru kabinetā ar attiecīgu lūgumu par situācijas risinājumu, VARAM esot vienojusies ar Finanšu ministriju – galveno iestādi, kas atbild par līdzekļu piešķiršanas jautājumiem, – par iespējamo risinājumu, grozot rīkojumu.

Kā pauda Oša, ministrija gatavo attiecīgos grozījumus, vienlaikus "risinot jautājumu par to, kādas ir attiecināmās izmaksas konkrētajā situācijā". Tāpat tiekot risināti jautājumi par atbildību šo izdevumu pamatotības aspektos.

"Plānojam, ka tuvākās nedēļas, divu laikā attiecīgie grozījumi rīkojumā varētu tikt iesniegti valdībai izskatīšanai, un finansējums attiecīgi pēc tam varētu tikt pārskaitīts pašvaldībai tādā kārtībā, kā tiek kompensēti izdevumi no "Līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem"," norāda Oša.

Kā ziņots, kompensējamās izmaksas par martu un aprīli veido kopumā ap 216 000 eiro.

Ministru prezidenta Krišjāņa Kariņa (JV) birojā portālam "Delfi" pauda, ka Rīgas domes vēstule par Ukrainas bēgļu centra darbības izdevumu kompensēšanu ir saņemta.

Ministru prezidents ar rezolūciju ir uzdevis VARAM sadarbībā ar Finanšu ministriju izvērtēt un iesniegt valdībā lēmumprojektu par nepieciešamā finansējuma piešķiršanu, ņemot vērā, ka valdība ir apņēmusies kompensēt pašvaldību pamatotos izdevumus par Ukrainas bēgļu izmitināšanu.

Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem tiek nodrošināti nepieciešamākie valsts un pašvaldības pakalpojumi vienuviet – reģistrēšanās, vīzu saņemšana, pieteikšanās izglītības pakalpojumiem, informācija par nodarbinātības iespējām, veselības pakalpojumiem un nevalstiskā sektora atbalstu.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!