Foto: Reuters/Scanpix/LETA

29. jūnijā Madridē NATO samita laikā Valsts prezidents Egils Levits tikās ar
Slovēnijas premjerministru Robertu Golobu. Valsts prezidents sarunā uzsvēra lieliskās attiecības ar Slovēniju un aktīvo politisko dialogu starp valstīm dažādos forumos, kā arī izteica augstu novērtējumu Slovēnijas ieguldījumam Latvijas un visa Baltijas reģiona drošības stiprināšanā, portālu "Delfi" informēja Valsts prezidenta kancelejā.

“Mēs augstu vērtējam Slovēnijas dalību NATO pastiprinātās klātbūtnes kaujas grupā Latvijā. Tas ir nozīmīgs ieguldījums NATO atturēšanas un aizsardzības centienu stiprināšanā visā Austrumu flanga reģionā,” sacīja Levits.

Abas puses pārrunāja samitā veiksmīgi pieņemto NATO jauno Stratēģisko koncepciju, jautājumus saistībā ar Krievijas agresīvo karu Ukrainā un abu valstu sniegto atbalstu Ukrainai.

Valsts prezidents norādīja, ka Krievija būtu jāsauc pie atbildības par agresiju pret Ukrainu un agresijas izmeklēšanai būtu jāizveido speciāls tribunāls.

Valsts prezidents un Slovēnijas premjerministrs izteica gandarījumu par Eiropas Savienības kandidātvalsts statusa piešķiršanu Ukrainai un Moldovai, atzīmējot, ka tālākajam iestāšanās procesam jānorit raiti.

Tāpat Levits apsveica Slovēniju ar lēmumu rudenī atvērt vēstniecību Rīgā.

Seko "Delfi" arī Instagram vai YouTube profilā – pievienojies, lai uzzinātu svarīgāko un interesantāko pirmais!